DRFG: Investice do nemovitostí jsou budoucnost

Investiční skupina DRFG brněnského podnikatele Davida Rusňáka má své aktuální portfolio rozvrstvené v pěti oblastech – v nemovitostech, energetice, telekomunikacích, finančních službách a zdravotnictví. „Segment, do kterého investujeme především, jsou bezesporu nemovitosti. Při jejich výběru jsme ale velmi nároční,“ říká David Rusňák, zakladatel a majoritní vlastník skupiny DRFG.

DRFG se specializuje na investice do retailových a obchodních center, s nimiž má nejvíce zkušeností. „K našim nájemcům patří Jysk, Decathlon, Mountfield, Okay Elektro, KiK a další. Zajímáme se také o skladové a kancelářské prostory,“ přibližuje David Rusňák.

Jen od začátku roku 2016 investovala DRFG do nemovitostí přes miliardu korun. Z toho zatím nejvýraznějším přírůstkem je koupě víceúčelového domu na náměstí Svobody v Brně, který nabízí mix kancelářských a retailových ploch. Stavba sice představuje výjimku mezi retailovými centry, ale jde o velmi slibnou investici. „Jedná se o budovu na lukrativní adrese ve středu Brna, pochází z období okolo roku 1860 a nabízí 2 330 m² užitné plochy,“ vysvětluje šéf sekce DRFG Real Estate Patrik Tuza.

Aktuálně je budova ze sta procent obsazena, a to určuje i záměry, které s objektem skupina má. „V budově sídlí řetězec s oblečením New Yorker, poradenská společnost PricewaterhouseCoopers či pekařství BreadWay. Naším cílem je udržovat objekt v bezvadném stavu a poskytovat nájemníkům skvělý servis,“ doplňuje Tuza.

Využijte zkušeností DRFG a investujte s ní do nemovitostí

Skupina DRFG umožnuje investovat do nemovitostí také veřejnosti, a to prostřednictvím nemovitostního fondu DRFG AIF Real Estate Fund. Ten investuje zejména do komerčních nemovitostí s plánovaným cílovým čistým výnosem pro klienty 4,5 % ročně. Od spuštění dne 23. února 2016 k datu poslední valuace fondu dne 30. září 2016 činí čisté zhodnocení fondu pro klienta 3,06 %.

Do portfolia se dostanou pouze budovy, které projdou důkladnou ekonomicko-technickou analýzou. „Pro právní a ekonomické posouzení v rámci due diligence využívá DRFG u nemovitostního fondu silné interní analytické zázemí. Při technickém posouzení spolupracujeme s renomovaným architektonickým studiem A PLUS spadajícím také pod skupinu DRFG,“ říká portfolio manažer investičních fondů skupiny DRFG Josef Eim.

Do fondu je možné investovat od částky 10 500 Kč s minimální doporučenou investiční dobou 3 roky.

Do nemovitostního portfolia DRFG spadá třeba i budova na pražském Chodově, v níž sídlí prodejce sportovních potřeb Decathlon.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce