Podnikání s e-shopem na míru

E-shopy jsou v současné době jedním z nejvyužívanějších druhů podnikání. Velice přínosné jsou však i z druhé strany – pro zákazníky. Chození do obchodů již není tak populární, jak tomu bylo kdysi. Dnes se již nikdo nechce strkat s ostatními v davu, čekat dlouhé fronty u pokladny nebo se hádat o poslední kusy zboží. Při nakupování přes e-shop tomu není zapotřebí, všichni si vychutnají nákup odkudkoli a také v jakoukoli denní hodinu. Tím vznikají veliké příležitosti pro každého podnikatele, který si přijde na své.

Před tím, než svoji podnikatelskou činnost zahájíte, musíte si vybrat řešení e-shopu, který vám bude sloužit s přehledem i několik let, pokud se vám v podnikání bude dařit. Na trhu si můžete vybrat ze tří možností realizací e-shopu, které jsou k dispozici. 

Jednou z možností je e-shop na míru, poté pronájem e-shopu a poslední v řadě open-source e-shop. Všechny možnosti mají svoji vlastní popularitu, protože každý podnikatel dává přednost něčemu jinému a má i jiné cíle.

Proč přejít na e-shop na míru

Někteří podnikatelé si do začátku zakládají převážně open-source e-shopy, které vám zajistí bezplatné založení. Stejně tak mohou zvolit pronájem e-shopu, který je stanoven podle šablon, ze kterých si následně podnikatel vybírá.

Pokud máte jeden z těchto e-shopů a chcete do něj začít investovat kvůli lepšímu fungování a většímu bezpečí, raději si promyslete, zda se vám nevyplatí založit si přímo e-shop na míru.

Nejčastější důvody přechodu

  • nespolehlivost stávajícího e-shopu kvůli nedostatku nabízených služeb
  • vysoké měsíční obraty
  • plánované rozšíření
  • nedostatečná IT podpora
  • žádný osobní přístup

E-shop na míru

E-shop na míru je velice populární nejen pro každého podnikatele, který se svému podnikání věnuje delší dobu, ale také pro každého podnikatele, který má již nějaké zkušenosti a ví, co od e-shopu očekávat.

Výhody

• Vzhled – mezi největší přednosti e-shopu na míru patří originalita. Vzhled si vytváříte vy sami, takže pokud se příliš nenecháte inspirovat jiným e-shopem, bude ten váš vypadat zcela odlišně.

• Funkčnost – se vzhledem neodbytně souvisí i jeho fungování, které musí být stoprocentní. Nikdo nechce, aby se mu e-shop zasekával nebo neustále padal. Jednak byste odradili zákazníky, ale také třeba i sebe, pokud byste ho museli neustále nahazovat. E-shop na míru je vytvořen profesionály tak, aby plně fungoval a splňoval veškeré potřeby, které jsou pro vás nezbytné – platební možnosti, vyřizování objednávek apod.

• Proměnlivost – s vytvořením vlastního e-shopu přichází také jeho pružnost. Můžete ho kdykoli upravovat podle potřeby, přidávat sezónní produkty, zajišťovat slevy nebo ho třeba celý změnit při každém výročí.

• Speciální nabídky – na rozdíl od klasického krabicového e-shopu, který je vytvořen podle šablony, kterou si vyberete, a nemůžete ho jakkoli měnit (leda byste si připlatili, to však platí pouze u některých), do e-shopu na míru můžete zapracovat i netradiční požadavky, např. výběr dárku při každém nákupu nad určitou částku.

• Bezpečnost – e-shop je zabezpečen, aby vám ho nikdo nemohl odcizit.

Nevýhody

Bohužel se najde i negativní stránka. Jeho založení bývá velice náročné, ať už se jedná o časovou nebo finanční stránku náročnosti. Důvodem bývá splnění všech požadavků, které si majitel nadiktuje. 

Říká se však, že na dobré věci se vždy vyplatí si počkat, stejně tak, že za dobré věci se platí. Ačkoli se tedy proces založení e-shopu na míru může v některých případech protáhnout až několik měsíců, není důvod vzdávat toto řešení již na začátku. Protože důležitý je výsledek. A ten za to čekání v daném případě rozhodně stojí za to.

Chcete si nezávazně vyzkoušet až na 60 dní zcela zdarma demoverzi profesionálního e-shopového řešení? Navštivte stránku řešení Zoner inShop, kde nabízí, jak klasický pronájem, tak i úpravy e-shopu zcela dle představ klienta. Možnost zřízení demoverze zde.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce