Nejlepší dividendové akcie k nákupu pro rok 2022

Dobře zvolené dividendové akcie mohou do vašeho investičního portfolia přinést silnou kombinaci růstu a příjmu. Klíčem k úspěchu je vybrat si společnosti, které se dokáží úspěšně vyrovnat s tržním prostředím, jemuž budou pravděpodobně čelit v nadcházejících letech.

Dobře zvolené dividendové akcie mohou do vašeho investičního portfolia přinést silnou kombinaci růstu a příjmu. Klíčem k úspěchu je vybrat si společnosti, které se dokáží úspěšně vyrovnat s tržním prostředím, jemuž budou pravděpodobně čelit v nadcházejících letech.

Abychom vám pomohli takové akcie identifikovat, přinášíme vám pět společností, které jsou připraveny stát se v nadcházejícím roce lídry ve svých odvětvích – a přinést svým investorům štědré výnosy. Jedná se o jedny z nejlepších dividendových akcií, které stojí za zvážení v roce 2022. Jak je nakoupit? Více informací najdete na tomto odkazu https://tradingplatforms.com/cz/koupit-akcie-nio/.

Ford Motor Company

Společnosti Ford Motor Company (NYSE:F) je 118 let, ale zdaleka se nejedná o zapšklou automobilku. Generální ředitel Jim Farley nastoupil do čela společnosti v říjnu 2020 a do centra strategie růstu společnosti postavil elektromobily (EV).

Budoucnost Fordu je natolik jasná a silná, že vedení nedávno bez problémů obnovilo dividendu po krátké přestávce v počátečních fázích pandemie. Jeho akcie v současné době přinášejí solidní výnos 1,9 % a investoři mohou očekávat, že výplata peněžních prostředků automobilového lídra se bude časem zvyšovat spolu se ziskem.

Bank of America

V rámci boje proti inflaci Federální rezervní systém signalizoval svůj záměr zvýšit úrokové sazby v roce 2022. To vedlo k silnému výprodeji mnoha vysoce ceněných růstových akcií, nicméně pro banky by to mohlo být přínosem.

Banky mají tendenci vytvářet vyšší zisky, když se zvyšují úrokové sazby, protože se zvětšuje rozdíl mezi náklady na úroky, které platí vkladatelům, a úroky, které získávají z poskytnutých úvěrů. Bank of America (NYSE:BAC) má obzvláště dobrou pozici, aby z růstu sazeb profitovala. Tento gigant v oblasti finančních služeb může v příštím roce získat dodatečných 6,5 miliardy USD jen na čistých úrokových příjmech, pokud se úrokové sazby zvýší o jediný procentní bod. 

Vyšší zisky by měly vést k vyšším dividendám a akcie Bank of America již nyní vynášejí slušných 1,9 %.

Walmart

Vzhledem k tomu, že inflace si opět postaví hlavu, spotřebitelé pravděpodobně změní své výdajové zvyklosti. Plošné zvýšení cen zboží a služeb přiměje nakupující hledat způsoby, jak snížit náklady. To hraje do karet společnosti Walmart (NYSE:WMT).

Tento maloobchodní kolos je známý svými každodenními nízkými cenami. Vzhledem k tomu, že zákazníci hledají způsoby, jak snížit náklady, očekává Walmart příliv zákazníků v obchodech i na internetu.

Navíc masivní distribuční síť společnosti Walmart jí umožňuje lépe, než jejím menším konkurentům, zvládnout nedávné problémy v maloobchodních dodavatelských řetězcích způsobené pandemií. Vzhledem k tomu, že v jeho dobře zásobených obchodech nakupuje stále více zákazníků, jeho zisky – a tím i dividendy – by měly postupně růst. Investoři si mezitím mohou vybírat 1,6% výnos společnosti.

Apple

Pokud chcete do svého portfolia přidat silnou růstovou složku, zvažte společnost Apple (NASDAQ:AAPL). Tento technologický titán je v současné době oceněn na ohromujících 2,7 bilionu dolarů, a přesto investoři pravděpodobně stále podceňují jeho neuvěřitelný výnosový potenciál.

Rostoucí poptávka po připojení 5G by měla pomoci podpořit trvalý cyklus modernizace nejdůležitějšího produktu společnosti Apple, iPhonu. Mezitím silný výkon nových čipů M1 společnosti Apple zvyšuje prodeje jejích počítačů Mac a iPadů. Tyto vysoké prodeje zařízení zase podporují růst vysoce maržových služeb společnosti Apple.

Podle odhadů Wall Street tyto trendy společně pomohou společnosti Apple v příštím půlstoletí zdvojnásobit zisk na akcii. To by mělo společnosti umožnit, aby během této doby zvýšila výplatu hotovosti investorům. Akcie v současné době vynášejí poměrně slabých 0,5 %, ale kombinace růstu ceny akcií a rostoucích dividendových příjmů by mohla přinést vysoké celkové výnosy.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce