Jaké jsou přednosti hliníkových dveří a jaké typy jsou nejžádanější?

Tvárnost, odolnost, lehkost, nehořlavost. Šedý až stříbřitý vzhled a nemagnetické (respektive paramagnetické) vlastnosti. Třiačtyřicetinásobně pevnější než dřevo, třiapůlkrát odolnější než vinyl a nabízející vysoký poměr pevnost/hmotnost. Termiti, hlodavci a škůdci jej přechází bez povšimnutí. O některých dalších vlastnostech tohoto materiálu můžete číst třeba zde.

Řeč je samozřejmě o hliníku, který tyto vlastnosti předurčují k tomu, aby se stal rovnocenným konkurentem dveří a oken dřevěných či plastových a ideálním materiálem pro dodavatele dveřních systémů, jako je Aluprof Česká republika.

Co ještě dlužno u hliníku zmínit?

Jeho přednosti nejsou samozřejmě výše uvedeným zdaleka vyčerpány. Důvodů, proč si hliník zamilovat, je ještě více. Věděli jste, že hliníkové dveře (i okna), nabízí například:

  • Možnost rozmanitých povrchových úprav (včetně těch připomínajících dřevěný povrch pro ty, kdo mají rádi vzhled dřeva a vlastnosti hliníku).
  • Jednoduchá, nenáročná údržba
  • Možnost zakomponovat široký sortiment skel nejrozmanitějších vlastností, barev a tloušťky.
  • Vzhledem k tomu, že hliník je velice silný kov, mohou být hliníkové rámy užší než u jiných materiálů. To znamená více skla a více propuštěného světla.
  • Vysoká odolnost proti počasí
  • Dobré zvukové izolační vlastnosti
  • Odolnost vůči korozi či deformacím
  • 100% recyklovatelnost poté, co dveře doslouží, nebo se je rozhodnete nahradit. Ve výkupnách jsou kusy hliníku, na rozdíl například od jednotlivých plechovek, navíc velmi ceněné.

To vše z nich dělá více než úctyhodné konkurenty populárním plastovým či dřevěným dveřím. Po jakých konkrétních typech hliníkových dveří je pak v současnosti největší poptávka?

Otvíravé a posuvné hliníkové dveře

Otvíravé dveře jsou tím nejběžnějším druhem dveří, jaký znáte. Jsou připevněny na zárubeň buď na jedné či druhé straně a otevírají se pouze jedním směrem. Otvíravé dveře mohou být jednokřídlé či dvoukřídlé, hliníková vnější zárubeň pak bývá jejich nejrobustnější částí, kdežto křídlo je většinou odlehčenější s obvykle skleněnou či jinou výplní.

Posuvné hliníkové dveře jsou pak jednoznačně ideálním řešením pro ty, kteří chtějí šetřit prostorem a zprůchodnit či více prosvětlit dvě sousedící místnosti více, než by dovedly obyčejné dveře.

Posuvné dveře jsou upevněny na hladce klouzajícím ložiskovém pojezdu hladce klouzajících válcích a ač se to nezdá, mohou být dokonale utěsněny proti povětrnostním vlivům a hodí se tak i k propojení interiéru s exteriérem.

Skládací a kyvné hliníkové dveře

Hliníkové skládací dveře, někdy též označované jako harmonikové dveře, jsou moderním a inovativním typem dveří hodícím se pro velké vstupní otvory. Panely, tvořící tyto dveře, se zároveň skládají a odsouvají, a otevírají vám tak nový prostor.

Kyvné, případně kývavé dveře, známé též jako lítačky, se pak vyznačují obousměrným otevíráním a tudíž se hodí do vysoce frekventovaných prostor, kde to „lítá“ sem a tam – k jejich otevření stačí pouze postrk.To je umožněno speciálními závěsy. Tyto dveře se zejména při velkém provozu doporučuje prosklít, aby nedocházelo k vzájemným střetům a nehodám.

K dispozici je u těchto dveří také možnost pružinového zavírání, které je může uzavřít či zafixovat v zapečetěné poloze.

Trvanlivost, univerzálnost a specifická estetika – hliníkové dveře mohou proměnit každý prostor, do kterého jsou instalovány. Neopomíjejte tento materiál, až se budete rozhodovat o stavbě či rekonstrukci vaší nemovitosti.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce