5 pravidel, podle nichž se vyplatí vybírat rychlé nebankovní půjčky

Ocitnout se ve finančně tíživé situaci je bohužel několikanásobně jednodušší než expresně zbohatnout. Tato nepřímá úměra platila v minulosti, aktuální je v současnosti a hovořit se o ní bude také v době, jež teprve přijde. Změnit na tomto faktu nic nelze, nicméně vyplatí se soustředit jak na prevenci vzniku dluhů, tak především na jejich řešení. Právě na tuto oblast se zaměříme i my v následujících řádcích. Nabídneme celkem 5 pravidel, jejichž dodržení vám zajistí získání úvěru za výhodných podmínek.

1. Nebojte se i nebankovních půjček

Naše první pravidlo může svým názvem do jisté míry varovat před bankovními půjčkami. Ano, jejich postavení je aktuálně na trhu s těmito finančními produkty vůdčí. Postupem času si ale nebankovní úvěry získaly na velké oblibě a sahá po nich stále větší množství lidí. Patříte-li spíše mezi konzervativní osobnosti, nejspíše půjdete do některé z bank. Často se ale vyplatí ušetřit si cestu a vyzkoušet některou z online půjček. Z hlediska svých charakteristik může být srovnatelná s bankovními službami tohoto charakteru, mnohdy navíc dokonce výhodnější. Obecně platí pravidlo, že pokud si nebankovní společnost pořádně prověříte, můžete získat výhodnou půjčku nejen před výplatou.

2. Víte přesně, kolik peněz přeplatíte?

Pokud ne, stoprocentně úvěr přestaňte řešit! Zjistit si přeplatek není vůbec obtížné, a učinit tak můžete hned třemi následujícími způsoby.

Spočítáte si vše manuálně

Jak? Vcelku jednoduše. Zjistíte si potenciální výši pravidelné měsíční splátky. Tuto částku si vynásobíte počtem měsíců, po které budete splácet. Vyjde vám částka, od níž odečtete sumu, již si ve skutečnosti máte půjčit. Celkový rozdíl představuje ony peníze, které budete muset za zprostředkování půjčky vynaložit navíc.

Situaci si vymodelujete na online kalkulačce

Vše může být mnohem jednodušší. Na webu poskytovatele je tento nástroj standardně k dispozici.

Poplatek je předem jasně stanoven

I tato situace může nastat. V tom případě je situace jednoznačná a vy víte, kolik ve skutečnosti přeplatíte.

3. Ověřte si, zdali vám půjčí

Nepočítejte s tím, že získat úvěr se vám musí nutně podařit kdekoli! Nebankovní společnosti jsou sice z hlediska pravidel poskytování půjček vcelku benevolentní, nicméně přesto nepůjčí komukoliv! Jaké podmínky je třeba jako žadatel splnit? Jedná se především o:

– potvrzení o výši příjmu, doložení faktur z podnikání,

– podpis ručitele,

– výpis z registru dlužníků,

– zastavení nemovitosti,

– zastavení automobilu nebo jiné movité věci.

4. Rychlost vyřízení nemusí být rozhodující

Jestliže nepotřebujete finanční injekci skutečně urgentně, vyčkejte. Klidně si raději po pečlivém porovnání půjček vyberte poskytovatele se všeobecně mnohem výhodnějšími podmínkami. Na obranu extra rychlých půjček je ale třeba říct, že existují i firmy schopné půjčit peníze do pouhých několika málo hodin, a to za solidních podmínek.

5. Pečlivě si srovnejte všechny nabízené produkty!

Poslední pravidlo je zároveň nejdůležitější! Nikdy nesahejte po prvním úvěru, na nějž narazíte! Na trhu existuje spousta různých poskytovatelů. Porovnávat je nemusíte pouze prohlížením jejich internetových stránek. Využijte moderní srovnání nabídek různých společností na portálu financer.com. Celý systém porovnání je velmi jednoduchý. Zatrhnete si na speciální kalkulačce výši půjčky a dobu splatnosti. Na výběr máte ještě několik dalších předvoleb týkajících se potenciální půjčky. Poté si už jenom necháte zobrazit vybrané půjčky. Jinak si přímo na webu lze prohlížet detaily mnohých výhodných nebankovních úvěrů. K dispozici jsou zde i nejčastější otázky a odpovědi, jež se týkají právě půjček a jejich poskytování.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce