Jak vybírat studijní obor? Upřednostněte ty, které mají perspektivu reálného uplatnění

Mnoho mladých lidí po ukončení střední školy začne studovat obor, který je baví, případně předpokládají, že se jim ho podaří dokončit bez práce. A tak se fastfoody plní absolventy, kteří sice mají titul, avšak v praktickém životě se s ním uplatní jen stěží. Obory praktické přitom rozhodně nemusí být nezajímavé či nezvládnutelné! Co byste řekli třeba cestovnímu ruchu?

Nejen univerzitou živ je člověk

Že státní univerzita ve vašem městě takové perspektivní obory nenabízí? Rozhodně neuděláte chybu, když se poohlédnete v soukromém sektoru. Mnoho neuniverzitních vysokých škol se pyšní stejně vysokou kvalitou výuky, a navíc uplatňují moderní metody a strategie. A leckdy již mají svou historii, dlážděnou úspěchy. Přesně taková je Vysoká škola obchodní Praha, která poskytuje vzdělání v oblasti cestovního ruchu a letecké dopravě. Za 18 let své existence se propracovala na přední místo mezi českými vysokými školami, a to především proto, že opravdu plní, co slíbí: připraví své studenty na získání zaměstnání, které je bude naplňovat, v jejich oboru.

Jedinečné obory jsou aktraktivní i praktické

Právě na této VŠO vznikly zajímavé unikátní obory: management cestovního ruchu a služby a management v letecké dopravě. Co vše si můžete pod těmito zastřešujícími termíny představit? Jedná se nejen o ekonomiku cestovního ruchu a podniku, finančnictví, management a marketing, ale také o vybavenost světovými jazyky, znalosti informačních technologií, techniky služeb cestovního ruchu či psychologii a sociologii. Zaměřit se můžete konkrétně například na průvodcovskou činnost, nebo se věnovat managementu leteckých služeb a podniků či zabezpečení letového provozu.

Získejte praxi už na škole

Vysoká škola cestovního ruchu si zakládá na propojení studia s praxí, kterou studenti získávají díky těsné spolupráce s předními odbornými subjekty v oboru. Řadí se k nim jména jako Czech Tourism, Český Aeroholding, Národní památkový ústav, Letiště Václava Havla Praha, Ministerstvo dopravy nebo Řízení letového provozu ČR. Znalost cizích jazyků včetně unikátní terminologie z oblasti cestovního ruchu studentům dále umožní navázat spolupráci se zahraničními univerzitami, s nimiž je škola ve spojení – od Číny a Japonska přes celou Evropu až po Jihoafrickou republiku. Zní vám to báječně? Více vám poví webstránky a Facebook vysoké školy obchodní.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce