Už nemusíte přemýšlet nad pořizováním vlastního serveru. Řešením je VPS hosting

Když se v souvislosti s počítačovou terminologií řekne hosting, většina alespoň trochu znalých si představí webhosting, který se naprosto běžně využívá k provozu webových stránek či e-shopů. Ač jde o běžný standard, ve skutečnosti bychom webhosting měli překřtít spíše na nutné minimum. Přesně toto totiž taková služba nabízí. Nic víc. Jakmile se vám tedy začne s podnikáním na internetu dařit, což si samozřejmě přejeme všichni, může se velmi rychle stát, že webhosting zkrátka přestane stačit. Pak nám nezbývá než se porozhlédnout po něčem pořádném. 

A tím je VPS hosting. Na první pohled se zdá, že půjde o velmi podobnou službu. Jenže to není pravda. VPS neboli virtuální server vám totiž na rozdíl od webhostingu dedikuje předem určený výkon, na který vám nikdo nesáhne. Nemůže se tedy stát, že zvýšený provoz na hostingovém serveru zpomalil také váš web. Také proto je vps hosting výborným řešením pro provoz středně velkých či větších webů. Na rozdíl od pořizování fyzických serverů toto řešení nevyžaduje žádné počáteční investice a služba je ke spuštění připravena doslova ihned. To vše výměnou za velmi rozumný měsíční poplatek. 

Také proto se virtuální server stává stále populárnější možnosti pro mladé a rychle se rozvíjející společnosti. Služba se totiž dokáže pružně přizpůsobovat jejich požadavkům. U VPS také máte na výběr, jaký operační systém na tomto serveru poběží. V některých případech je lepší volbou Windows a v jiných Linux. Důležité je, že volba jen na vás. 

A u koho si virtuální server vybrat? Výbornou volbou je společnost Faster CZ, která v rámci svého špičkového datacentra nabízí právě také pronájem virtuálních serverů. A nejen to. Pronájem virtuální serveru můžete spojit například také s kvalitním optickým připojením k internetu či dalšími cloudovými a serverovými službami. 

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce