5 Nejlepších bezpečných VPN zdarma

Přestože VPN představují užitečný nástroj pro zvýšení bezpečnosti na internetu, mnoho uživatelů se jejich pravidelnému užívání vyhýbá. Svou roli hraje do jisté míry skutečnost, že za kvalitní VPN si musíme připlatit. Přestože existuje celá řada bezplatných alternativ, musíme počítat s celou řadou omezení, nižší mírou zabezpečení či nižší rychlostí internetového připojení. Abychom vám usnadnili nalezení bezplatné VPN, která splní svou funkci, přinášíme vám tipy na pět nejlepších bezpečných VPN zdarma.

Kdy stačí VPN zdarma?

V prvé řadě si připomeňme, že VPN zdarma rozhodně není vhodnou volbou pro všechny – vyhněte se jejímu používání zejména v případě práce s citlivými pracovními daty. Přesto existují situace, kdy bezplatná alternativa přijde vhod.

Situací, kdy po bezplatné VPN saháme nejčastěji, je tak zejména nezávazné vyzkoušení benefitů, které nabízí. Vsadit na VPN zdarma můžete také v situaci, kdy vám nejde tolik o bezpečnost, jako spíše možnost obejít geolokační omezení streamovacích služeb – v tomto případě je však potřeba počítat s tím, že ne všechna bezplatná VPN jsou schopna tento požadavek splnit.

ExpressVPN

Pokud spadáte do první kategorie a chcete si tzv. virtuální privátní síť nejprve zdarma vyzkoušet před nákupem placené VPN, vyplatí se sáhnout po ExpressVPN. Tento poskytovatel vám zaručí opravdu bezpečné používání, příjemným bonusem je navíc fakt, že si dokáže poradit s odblokováním všech hlavních streamovacích služeb. Jedinou nevýhodou je tak skutečnost, že bezplatná verze je časově omezená na třicet dní. Jedná se tak spíše než o VPN zdarma o zkušební verzi – pokud nebudete po měsíci používání spokojeni, můžete požádat o vrácení peněz.

+ 3000 serverů v 90 zemích

+ 5 připojení současně

+ Dokáže odblokovat většinu streamovacích služeb

+ Jedno z nejrychlejších VPN

– Pouze 30 dní zdarma

ProtonVPN

Pokud hledáte skutečně bezplatnou VPN, vhodnou volbou je ProtonVPN. Tento poskytovatel nabízí neomezené množství dat, což u bezplatných VPN rozhodně není pravidlem. Kromě toto ProtonVPN nabídne silné šifrování a poradí si například s odblokováním YouTube, Spotify, Instagramu či Facebooku. Za zmínku stojí také fakt, že ProtonVPN neuchovává žádné záznamy. Nevýhodou může být možnost připojení pouze jediného zařízení, což však lze snadno obejít díky podpoře pro routery.

+ Časově neomezené

+ Podpora pro routery

+ Bezplatné servery na 3 místech

– Nedokáže plně zpřístupnit Netflix

Hide.me

S omezením dat se setkáme například u VPN Hide.me, které nabízí 10 GB dat měsíčně zdarma. Na druhou stranu se jedná i v bezplatné verzi o rychlou VPN, která je skvělou volbou pro sledování filmů i surfování po internetu. Podobně jako ProtonVPN nabídne kvalitní zabezpečení a neuchovává žádné záznamy. Potěší především o něco vyšším množstvím bezplatných serverů, bohužel opět je třeba počítat s tím, že neodblokuje Netflix či Disney+.

+ 10 GB měsíčně zdarma

+ Vysoký rychlost

+ Bezplatné servery na 5 místech

+ Podporuje připojení routeru

– Neodblokuje Netflix

Avira VPN

Mírně odlišné výhody nabízí VPN Avira – ačkoliv můžeme využít bezplatně 1 GB dat měsíčně, výhodou může být fakt, že lze připojit neomezené množství zařízení současně. Samozřejmostí je vysoká rychlost bez zdlouhavého načítání, vysoká bezpečnost a snadná instalace. Bohužel nefunguje v zemích, které omezují použití VPN (například Čína), a navíc se můžeme připojit pouze k místním serverům. Jedná se o vhodnou volbu pro připojení k veřejné WiFi.

+ Neomezené množství zařízení současně

+ Vysoká rychlost prohlížení

– Pouze 1 GB

Turbo VPN

Pokud je vaším primárním důvodem pro použití VPN odblokování streamovacích služeb, potěší vás zejména náš poslední tip. Turbo VPN je totiž jedna z mála VPN, které si poradí právě se streamovacími službami. Připojit se můžeme až na pěti zařízeních současně, a navíc nabízí opravdu velké množství serverů i ve své bezplatné verzi. Na druhou stranu nepodporuje torrenty a je třeba počítat se slabším zabezpečením.

+ Velké množství serverů

+ Dokáže odblokovat streamovací služby

+ 5 zařízení současně

– Pomalejší rozhraní

– Slabší zabezpečení

Závěrem

 Na závěr nezbývá než dodat, že ačkoliv výše zmíněné VPN mohou být praktickou bezplatnou alternativou, vždy se vyplatí vsadit spíše na placené verze. Ty nabízí nejen vyšší zabezpečení, ale také neomezená data, rychlejší připojení či více serverů. Pokud se vám zdá cena VPN příliš vysoká, vyzkoušet můžete zkušební verze, případně také využít nejrůznější VPN slevové kódy, které vám zajistí nejvýhodnější cenu.

Zdroj obrázku 1: Said Marroun / Shutterstock.com

Zdroj obrázku 2: Wright Studio / Shutterstock.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce