Základní pravidla pro zařizování prodejen

Patříte mezi podnikavce, kteří se rozhodli podnikat v kamenných prodejnách místo v prostředí internetu? Vlastníte vlastní prodejnu nebo jiný obchodní prostor? Uvažujete nad změnou těchto prostor?

Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli ano, tak je tento článek určen i pro vás. Přinášíme vám několik jednoduchých pravidel, které zjednoduší vybavení obchodů a obchodních prostor.

1. Poznejte svou cílovou skupinu

Pokud víte, co prodáváte, měli byste mít přesnější představu i o zákaznících, kteří si budou vaše produkty kupovat. Každá cílová skupina je něčím specifická, a proto je ideální jim připravit prostory přesně na míru, a to tak, aby se tam cítili co možná nejpříjemněji.

2. Vyberte si vlastní styl

Dnes se chce každý odlišovat a není to náhodou. Zákazníci si originální prostory rychleji zapamatují, a pokud se v nich navíc cítí dobře, je vysoká šance, že se ještě vrátí. Radit vám v přesných stylech neumíme, ale je jich mnoho, kterými nic nepokazíte, hlavně se však snažte ten konkrétní styl něčím odlišit a přivlastnit si ho.

3. Materiály

Pokud máte možnost, využívejte přírodní materiály. Nemusíte tomu podřídit celý design a nakupovat policové systémy z přírodního kamene, ale minimálně při výběru doplňků se zkuste řídit touto radou. Přírodní materiály evokují v lidech klid a příjemné pocity a to nikdy není na škodu.

4. Osvětlení

Osvětlujte kreativně. Využijte několika světelných zdrojů různých druhů k dosažení příjemného osvětlení, které zákazníky neoslepí, ale zároveň osvětlí vaše zboží tak, aby vypadalo co nejlépe. Myslete na bodové osvětlení teplé barvy, na stojací a stolové lampy. Ty dodají každému prostoru další pocitovou dimenzi.

5. Textilie

Výběr správných textilií či jejich výběr všeobecně je vždy dobrým způsobem, jak prodejnu odlišit a začarovat do ní jakýsi pomyslný pocit domova. Pozor abyste to nepřehnali!

6. Logika prostoru

Každý prostor, v němž je očekáván pohyb zákazníků, by měl být logicky zorganizován, aby tam zákazníci nebloudili a nehledali zbytečně o odstín jiný produkt po celé prodejně. Víme, že tato rada nekoresponduje s taktikami moderních obchodních řetězců, ale pokud neprodáváte potraviny a nechcete, aby vám zákazníci odcházeli unavení po neúspěšném hledání, zkuste prodejnu zorganizovat logicky.

Těchto šest základních rad netvoří žádnou kouzelnou formulku, ale jsou vhodným základem k tomu, abyste se dostali blíže ke svým možnostem. Přejeme vám hodně štěstí a ještě více dobrých nápadů při zařizování vašich prostor.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce