Význam havarijního pojištění u firemních aut nepodceňujte

Pokud vaše firma vlastní auta, měla by myslet i na jejich ochranu. Řada lidí je toho názoru, že povinné ručení, jakožto zákonné pojištění odpovědnost za škodu způsobenou provozem auta, postačuje. Ale i havarijní pojištění, které není ze zákona povinné, je velmi důležité.

Havarijní pojištění chrání váš majetek

Pokud se někomu z vašich zaměstnanců, kteří jezdí na firemních autech, stane nehoda, povinné ručení zřejmě stačit nebude. Zákonné pojištění chrání vaše finance jenom v případě, že někdo z vašich zaměstnanců způsobí na firemním autě nehodu. Vypláceny jsou z něj škody na majetku i újma na zdraví dalšího účastníka silničního provozu. To však neochrání váš majetek, například pokud dojde k majetkové újmě i na vašem autě. Pro malou firmu by náklady spojené s jeho opravou, nebo dokonce pořízením nového auta mohly být likvidační.

Vyberte si správný rozsah pojištění

Při výběru kvalitního havarijního pojištění pro firmu si udělejte podrobný průzkum. V dnešní době už existují nejrůznější porovnávače pojistného, ale i jednotlivé pojišťovny mají různé kalkulačky pojistného online. Dejte také na reference od ostatních firem, jak se jim s jednotlivými pojišťovnami spolupracuje, jak probíhá například vyřízení pojistné události a další komunikace. Bezproblémový kontakt je někdy důležitější než nízká cena pojistného.

Dejte si pozor, aby vaše výsledné havarijní pojištění mělo například i pojištění skel. Tato položka často nebývá do základního tarifu zahrnuta. Zdroj: Bigstockphoto.com

Udělejte si také seznam všeho, co potřebujete pojistit. Důležité totiž je, aby havarijní pojištění vašeho vozového parku bylo co nejkomplexnější a aby se například dala vybrat i různá doplňková pojištění, jako je pojištění skel nebo asistence právníka v případě nehody. Pokud vše vyřídíte u jedné pojišťovny, znamená to pro vás menší administrativu.

Pozor na spoluúčast

Konečná výška pojistného může být pro firmu, zvlášť pokud vlastní více aut, celkem podstatnou částkou v rozpočtu. Levné pojištění se vám ale nemusí vyplatit, protože vaše spoluúčast bude větší. Nejdražší je pojištění s nízkou mírou spoluúčasti. Pokud se ale stane nehoda, zaplatíte jen nepatrný zlomek z celkové škody.

Porovnejte si bonusy

Pro pojišťovny je v dnešní době každý firemní zákazník velmi důležitý. Potenciální klienty se tak pojišťovny snaží přilákat nejrůznějšími bonusy, jako jsou nadstandardní asistenční služby v tuzemsku i zahraničí, možnost vyřízení a sledování žádostí online nebo i přivolání pomoci v případě nehody pomocí chytrých technologií.

Moderní chytré procesy a technologie, které mají některé pojišťovny k dispozici, zavolají pomoc v případě vážné nehody. Zdroj: Pixabay.com

Některé pojištění nabízejí například i slevu při vyřízení žádosti online, nebo slevu při každém roku bez nehod. Firmě se také oplatí mít všechna pojištění – povinné ručení, havarijní pojištění a další připojištění – u jedné pojišťovny. Většinou to znamená pro firmu další slevu z celkové částky. Kromě toho vás čeká mnohem méně administrativy, a to je sen každé firmy.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce