Vyberte si správný druh kovoobrábění od profesionálů

Kvalitní obrábění kovových materiálů není vůbec jednoduché. O kvalitním výsledku, který bude použitelný a perfektně zapadne do stavby či stroje, rozhodují použitá technologie i kvalifikovaný personál. K dispozici je většinou několik možností, jak kov upravit a přeměnit v požadovaný tvar a velikost. Podle čeho vybrat nejlepší společnost ke spolupráci a jaké druhy kovoobrábění se nejvíce využívají? To se dozvíte dále v tomto článku.

Strojírenská výroba v různých podobách

Společností zaměřených na obrábění kovů existuje poměrně málo. Vybrat si tu správnou je často otázkou nejenom ceny, ale hlavně nabídky používaných metod a práce s vybranými slitinami či neželezným kovy. Strojírenská výroba umožňuje objednat si příruby, řemenice, lišty, pouzdra a nejrůznější labyrinty. To vše v provedení ze slitiny podle výběru.

Každý prodávaný díl je s potřebným certifikátem, rozměrovým listem a potvrzením použitého materiálu. Záruka kvality je na prvním místě a předávaný výsledek musí být jednoduše perfektní. Mnohdy totiž jde o velmi důležité součástky, na jejichž pevnosti a bezpečnosti závisí celý stroj či stavba. To už je velká zodpovědnost, která si žádá opravdu důsledný přístup. Kombinací moderních strojů, softwarů pro přípravu výkresů a zadání se specializovaným zkušeným personálem by vše mělo být v naprostém pořádku.

Strojová přesnost u CNC obrábění

Pro menší díly, kde je naprosto klíčová přesnost a rozměry musí sedět na milimetry, je nejlepší technologií pro opracování CNC obrábění. Zkratka pochází z anglického Computer Numeric Control, což jasně napovídá, že obrábění je řízeno s dokonale strojovou přesností. Tyto stroje jsou velmi moderní a v posledních letech se využívají stále více.

K dispozici je zpracování jednoho specifického kousku, ale i celé větší série. V CNC stroji se pracuje s různými litinami a neželeznými kovy. Díky opravdu nejmodernějším přístrojům a použitým softwarům pro návrh a zadání parametrů jsou výsledky až chirurgicky přesné. Ještě zbývá promyslet, jestli pro váš požadovaný díl bude vhodnější použít CNC soustružení nebo spíše frézování. To ale z velké části záleží na tom, jak má vypadat výsledek.

Klasické kovoobrábění

O něco déle používanou a více klasickou metodou je konvenční obrábění. V tomto případě jde o kovoobrábění pomocí soustruhu. Zde je možné pracovat i s poměrně většími materiály. Dobrý stroj v kombinaci se zkušenou obsluhou dokáže přinést výborné výsledky. Specializací společnosti je výroba silnostěnných pouzder. Tento způsob umožňuje výrobu na míru podle přání zákazníka.

Kromě této metody je k dispozici také hrubování povrchu pomocí frézování pro získání hrubšího výsledku. Výběr vhodné technologie závisí na velikosti výrobku a požadovaném výsledku. Posouzení, jaká metoda bude nejlepší, je tak lepší přenechat odborníkům s mnoha zkušenostmi v oboru. Uvidíte, že s výsledkem budete spokojeni a takto připravený kovový prvek splní i náročná očekávání.

Spoluprací se správnou společností podpoříte i svůj byznys

Vyberte si z přesného obrábění kovů. Není problém vytvořit polotovary, odlitky různých slitin i neželezných kovů, jako jsou bronz, měď či mosaz. K dispozici je objednání také strojírenské výroby z hliníku. Pestrý výběr materiálů a technologií pro jejich zpracování představuje ideální podmínky pro splnění i náročných požadavků.

Zajímá vás, kolik by stálo vyrobení vašeho požadavku? Není nic jednoduššího, než přejít na stránky společnosti UCB Technometal, s.r.o. a nechat si zpracovat cenovou nabídku včetně termínu dodání. Stačí pouze poptávka na díl a společnost připraví výkresovou dokumentaci. S tou se případně pracuje při samotné výrobě.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce