Pořízení kvalitních ochranných brýlí a doplňků k nim

Ponořili jste se naplno do nového koníčku, k jehož výkonu potřebujete ochranné brýle? Pokud se na tento nákup chystáte, mohlo by se vám hodit několik následujících tipů.

Ochranné brýle

V první řadě byste měli vědět, že jich existuje několik druhů. Ochranné brýle se dělí na:

  • brýle s obrubami,
  • dioptrické brýle,
  • brýle s plným výhledem.

Ochranné brýle s obrubami vypadají jako klasické sportovní sluneční brýle, jenom s tím rozdílem, že mají čirá skla. Barvu obruby si můžete zvolit podle svého vkusu.

Dioptrické pracovní brýle vypadají stejně jako brýle s obrubami, ale jsou vhodné pro lidi, kteří nosí dioptrické brýle.

A poslední variantu tvoří brýle s plným výhledem, které vypadají jako potápěčské nebo brýle pro lyžaře, ale zajišťují vám výhled nejenom před sebe, ale i do stran.

Zkontrolujte normu

Všechny ochranné brýle musí splňovat normu EN 166. Proto při jejich nákupu poctivě čtěte příbalové informace a zkontrolujte si, že je v technických parametrech uveden tento údaj. Další faktor, kterým se při výběru brýlí řiďte, je jejich použití. Spolehlivým dodavatelem brýlí na český trh je například značka Hoffmann Group.

Doplňky k brýlím

Jakmile máte brýle vybrané, zamyslete se i nad možnými doplňky, které se s k nim dají pořídit. V první řadě to jsou čistící ubrousky. Ale nejenom nějaké ledajaké, nýbrž speciálně určené k čistění ochranných brýlí. V čem jsou tak výjimečné? Skla nepoškodí a nezničí ani jejich povlak proti zamlžení a poškrábání.

Rovněž se hodí přikoupit si sadu náhradních skel. Není to nutnost, ale jistota je jistota. A nezapomínejte ani na úložný box na brýle. Můžete je sice skladovat kdekoli, ale pokud je budete ukládat do speciálního boxu, budete vědět, že jsou v bezpečí a čistém prostředí, takže je nebudete muset před každým použitím čistit.

Při výběru ochranných brýlí si přečtěte i recenze zákazníků a více než na to, jak v nich vypadáte, berte v potaz to, jak se v nich cítíte. 

Zdroj obrázku: Ann Kosolapova / Shutterstock.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce