Vše, co jste potřebovali vědět o výběru dveří a doplňků

Vybíráte nové dveře a ztrácíte se ve všech parametrech a nejrůznějších doplňcích? Není se čemu divit, protože dnešní nabídka je opravdu obrovská. To je zároveň velká výhoda v případě, kdy zvládnete výběr na jedničku a zvolíte si tu nejlepší možnou kombinaci. Jak toho ale dosáhnout? Odpověď spočívá ve správných informacích, které vám napoví, co sledovat. Přečtěte si velký přehledový článek o výběru dveří, kování a dalších nezbytných doplňků.

Kvalitní bezpečnostní dveře do bytu

Pokud máte byt, nemusíte řešit venkovní dveře. Důležitou starost však stále představují vchodové dveře do bytu. Jsou na ně totiž kladeny velké nároky na bezpečnost. Kromě klasických parametrů, které jsou patrné na první pohled, jako je barevné provedení, či vhodně vybrané rozměry, zvažte i pořízení správných doplňků. Při porovnání jednotlivých variant bezpečnostních dveří si všímejte počtu bezpečnostních bodů. Ty se rozdělují na aktivní a pasivní, přičemž jejich vhodná kombinace představuje odolnou ochranu před vniknutím zlodějů.

Cena za bezpečnostní dveře do bytu se hodně odvíjí od zvolené varianty a přikoupených doplňků. Rozhodně se vyplatí ponechat montáž na profesionálech, protože máte tím pádem jistotu, že je vše na svém místě. Nejpřesnější představu o výsledné ceně získáte na základě nezávazné poptávky, protože většina uváděných ceníků má hlavně orientační charakter.

Jaký povrch mohou mít dveře do bytu?

Bezpečnostní dveře do bytu se vyrábí s nejrůznějšími povrchovými úpravami. Nejčastěji volíte mezi třemi variantami. Jde o odolný střednětlaký laminát CPL, který představuje hlavně cenově příznivou možnost o dostatečné kvalitě. Další možností je klasické dýhované dřevo. To nabídne výbornou životnost a odolnost. Třetí možností je RAL, kdy jde o lakovaný povrch, kde je na výběr z pestré palety nejrůznějších odstínů.

Co budete potřebovat k bezpečnostním dveřím?

Vybrat samotné dveře pouze nestačí. Ta největší část, na kterou koukáte, je totiž pouze jedním z dílků celé skládačky, která dohromady tvoří odolné dveře. Důležitý prvek představuje zejména bezpečnostní kování v podobě vhodně zvolené kliky. Případný snadný přístup zlodějům zamezí i správná cylindrická vložka. K tomu všemu se u vstupních dveří do bytu hodí kukátko. Při výběru a instalaci nových dveří nezapomeňte také na práh, který by měl správně sedět a nabídnout dobrou izolační schopnost.

Speciální dveřní kování

Když si představíte dveře, určitě na nich nechybí klika. Kromě této na první pohled výrazné části je však důležité i vnitřní dveřní kování. Tyto doplňky představují další úroveň vhodného zabezpečení dveří pro vniknutí zlodějů. U vchodových dveří tak klaďte zvláštní důraz na bezpečnostní cylindrickou vložku. Designové provedení kování v podobě kliky a překrytím vložky zámku už záleží čistě na vašem vkusu. Berte však v úvahu vzhled a povrch vybraných dveří a snažte se tyto dva prvky co nejlépe zkombinovat.

Praktické zavírače dveří

Chcete eliminovat větrání a mít jistotu, že budou dveře pokaždé zavřené? Za tímto účelem rozhodně nemusíte platit sluhu, protože bohatě stačí správný výběr samozavírače. Jde o jednoduchou konstrukci pro automatické zavírání dveří. Montáž je v zásadě jednoduchá, takže zavírač dveří je vhodný na interiérové, vstupní, vchodové, protipožární nebo kouřotěsné dveře. K tomu si navíc můžete zvolit z několika barevných provedení samozavíračů, takže se budou skvěle hodit ke každým dveřím.

Podpořte cirkulaci vzduchu s větrací mřížkou

Výměna vzduchu mezi jednotlivými místnostmi a vnějším prostředím napomáhá pro udržení zdraví budovy. Dochází ke snížení rizika vzniku plísní a pomáhá s rovnoměrným větráním. Proto se na některé dveře hodí větrací mřížka. Vyrábí se z eloxovaného hliníku v několika různých barvách pro snadnou kombinaci s vybranými dveřmi. Své uplatnění najde v domácnosti, ale i v komerčních prostorech.

Elegantní a prostorově nenáročné skryté zárubně

Zárubně neodmyslitelně patří ke dveřím. Pokud plánujete větší rekonstrukci a chcete to vzít opravdu od podlahy, zaměřte se i na ně. Kromě klasické varianty existují i takzvané skryté zárubně. Nejsou zde žádná obložení, což znamená, že zárubně perfektně splynou se stěnou. Takto neviditelné dveře představují elegantní prvek do moderních interiérů. Vytváří hladné a jednoduché linie a zároveň šetří několik centimetrů prostoru. Toto stavební pouzdro se výborně kombinuje se sádrokartonovou stěnou, takže představuje vhodné řešení pro dodatečné příčky.

Na co si dát pozor při výběru dveří

Pojďme si ve zkratce shrnout, na co si dá pozor při výběru dveří pro maximální spokojenost s výsledkem po designové i praktické stránce. Vždy se vyplatí vsadit na osvědčeného výrobce, ke kterému můžete najít potřebné reference a výsledky práce.

Bezpečnostní dveře vybírejte určitě s certifikátem, který je důležitý i pro případné pojistné plnění a řešení vhodného pojištění domácnosti proti vloupání. Dveře musí mít hlavně správné rozměry. Vyberte vhodnou povrchovou úpravu a doplňte bezpečnostní kování.

Další dobrou vlastností je protipožární ochrana dveří. Může jít o protipožární výplň, jejímž úkolem je zastavit či alespoň výrazně zpomalit postup požáru.

Vybrat ty nejlepší dveře znamená poměrně složitou otázku. Pokud si stále lámete hlavu nad ideálním řešením, vyplatí se obrátit se na profesionály na specializovaném obchodě a domluvit se na nejlepší variantě i s ohledem na konečnou cenu.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce