Nehody s mobilními telefony: jak vyřešit nehody, které se s telefony běžně stávají

Nikdo z nás netouží po prasklém displeji, poškrábaném krytu nebo mokrém telefonu. Bohužel, nehoda si nevybírá a stává se i těm nejšikovnějším z nás. Navzdory tomu, že se snažíme o svůj telefon pečovat co nejlépe, stačí chvilka neopatrnosti, a mobilní telefon může být zničený. Kupujeme si tvrzená skla na displeje, obaly na telefony, díky čemuž se snažíme prodloužit život této nezbytné věci pro každodenní použití. Někdy to ale nestačí …

Když se telefon namočí

Drahé ale i ty levné mobily – jejich namočení je velmi nepříjemné. Zapotřebí je jednat rychle. Zaprvé vylovte telefon z kapaliny a je-li to možné, vyjměte akumulátor. Některé telefony tuto možnost nemají, v tom případě je okamžitě vypněte. Díky tomu můžete zamezit zkratu vašeho přístroje. Vyjměte také SIM kartu a uvolněte všechny kryty (některé telefony jsou opatřeny speciálními kryty na otvory). Poté telefon osušte zvenku – ideální je papírový kapesníček. Je vhodné odstranit také ochrannou fólii, aby se voda lépe vypařovala.

Jak na sušení telefonu

Někoho jako první možnost napadne vysoušeč vlasů. Vždyť vysoušení má přímo v názvu! Avšak není to šťastná volba, protože vysoušeč může vodu zatlačit dovnitř vašeho telefonu a způsobit ještě větší poškození. Potřebujete něco, co dostane vodu ven z telefonu. Něco, jako je například vysavač! Právě ten může dostat vodu ven, namísto, aby ji zatlačoval dovnitř. Stačí, když telefon držíte v dostatečné vzdálenosti od vysavače. Tento proces trvá asi 20 minut a zapotřebí je neustálé otáčení telefonu.

Další metody sušení telefonu

Nebo si můžete vybrat některou z těchto metod:

  • Sušení rýží: vložte telefon do misky plné syrové rýže. Ta bude absorbovat vlhkost z telefonu. Proces je ale pomalý, trvá až 3 dny. Je to ale lepší, než přijít o celý přístroj.
  • Silikagel: znáte takové ty malé pytlíčky, které se prodávají s botami, opasky nebo peněženkami? Obsahují malé kuličky, které mají jediný úkol: odstraňovat vlhkost. Tyto sáčky můžete sbírat, jejich použití je možné opětovně. Potom už stačí telefon obložit sáčky a nechat působit.
  • Mraznička: telefon položte na papírový ručník a dejte do mrazničky. Nechte přes noc, někdy je potřeba postup opakovat několikrát po sobě, než se zbavíte veškeré vody.

Poškrábaný displej

Odolné mobily Samsung, iPhone, Huawei, Aligator či jiné značky se bohužel časem také nemusí ubránit nějakému škrábanci. Ideální je, pokud používáte tvrzené sklo na displej, protože tak můžete minimalizovat škody na svém telefonu. Velké a hluboké škrábance z displeje pravděpodobně neodstraníte, a než se pouštět do výměny na vlastní pěst, je mnohem jednodušší a spolehlivější obrátit se na odborníky, kteří se tímto zabývají. I když si za to budete muset připlatit.

Drobné škrábance na displeji

Něco jiného je situace, kdy jsou škrábance na displeji jen povrchové. Kazí vzhled mobilního telefonu a navíc mohou znepříjemňovat práci s ním. Odstranit je můžete pomocí jedlé sody nebo kypřícího prášku do pečiva. Připravte si perfektně čistou lžíci i mísu. Do mísy vsypte lžíci jedlé sody (nebo kypřícího prášku) a poté pomalu (nejlépe po kapkách) přidáváme vodu. Jakmile vznikne hustá pasta, nechte ji asi minutu odstát. Malé množství pasty naneste na hadřík určený k čištění displeje (neměl by pouštět chlupy) a krouživými pohyby odstraňujte škrábance. Hlubší rýhy budou vyžadovat větší tlak. Poté pastu setřete a displej omyjte vlhčeným hadříkem.

Poškrábaný otvor fotoaparátu

Pokud jste zaznamenali škrábanec také na fotoaparátu vašeho mobilního telefonu, můžete využít stejný nástroj jako na poškrábaný displej: jedlou sodu.

Ochranné fólie

Ideální je ale situace, kdy se snažíme poškození zabránit. Jde to právě s pomocí ochranných fólií. Ačkoli by se mohlo zdát, že už se jedná o naprosto běžnou věc, spolu s novým telefonem si ochrannou fólii koupí méně než 10 % lidí. Poté, co dojde k poškození mobilního telefonu, si lidé uvědomí, že se skutečně jedná o užitečné příslušenství a přikoupí si jej. Použití ochranné fólie nebo pouzdra na telefon je způsobem, jak minimalizovat náklady na případnou opravu mobilního telefonu.

Gorilla Glass

Velice populárním tvrzeným sklem na mobilní telefony je to, které nese označení Gorilla Glass. Je to speciálně vyvinuté, tenké, lehké a odolné sklo, které by mělo ochránit váš telefon před mechanickým poškozením. Stále častěji jej můžete najít na nových chytrých telefonech. Jakkoli kvalitní materiál to je, nevylučuje ani on poškození vašeho mobilního telefonu. Zkrátka a dobře, časem se opotřebuje i ten nejkvalitnější materiál.

Pouzdra na telefon

Pokud si vybíráte pouzdro na telefon, který by mělo váš přístroj ochránit, zvolte takový, který se zaměřuje nejen na ochranu zadní části obalu telefonu, ale také na jeho displej. Díky kvalitnímu pouzdru můžete zabránit také poškození politím. Pouzdro na telefon je obvykle finančně dostupným řešením, které může navíc vylepšit vzhled vašeho telefonu. V nabídce jsou také pouzdra a obaly, které si můžete sami navrhnout – například s fotografiemi vašimi či vašich miláčků.

Pravidelné čištění

Pravidelné čištění telefonu je důležité nejen pro zachování jeho vzhledu, ale také pro zachování jeho funkcí. Displej bychom měli každý den otírat hadříkem, který nepouští chlupy. Použít můžete dezinfekční přípravek, který je určen na obrazovky telefonu, televize či počítače. Čas od času vyčistěte také tlačítka na telefonu, poslouží k tomu vatový tampon do uší, který stačí namočit ve vodě nebo izopropylalkoholu.

Zdroj obrázku:
Mr.Whiskey / Shutterstock.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce