Správný obal je základ. Kdy zvolit obálku a kdy malou kartonovou krabičku?

V rámci ekonomického a prostorově úsporného balení zásilek je důležité přemýšlet nad výběrem správného obalu. Pro malé zásilky je výhodné posílání v obálce nebo malé kartonové krabičce. Jaké to má hlavní výhody a podle čeho zvolit správný typ obalu pro přepravu? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Nižší cena za dopravu

U většiny dopravců se cena za dopravné odvíjí podle toho, jak velkou věc je potřeba přepravit. Pokud potřebujete poslat malou krabičku, můžete se vejít i do takových rozměrů, kdy za odeslání zaplatíte tolik jako za dopis. Aby to mohlo fungovat, musíte vybrat kartonové obálky, které svým rozměrem na šířku nepřesáhnout 5 centimetrů.

Dostatečná ochrana přepravované věci

V rámci přepravy si musíte pohlídat také to, aby zboží dorazilo v pořádku a nepoškozené. Toho dosáhnete pomocí volby správného obalu. Pro křehké předměty tak vyberte například bublinkové obálky, které jsou poměrně pevné. Pokud chcete zvolit více ekologickou variantu, zvolte si klasické kartonové obálky. Kromě toho je dobré ošetřit i to, aby byly jednotlivé věci pečlivě zabalené a moc se v daném obalu nehýbaly. Toho dosáhnete pomocí fixačních výplňových materiálů, jako jsou bublinková fólie, flopak nebo nejrůznější kartonové střiže.

Nevýhody balení od obálek

Pokud balíte zásilky pouze do klasické obálky, může dojít k jejich poškození kvůli nedostatečnému obalu. Problém nastává také u některých dopravců, kteří mohu mít s takto malými zásilkami problém. Podobně na tom jsou i plastové obálky, u kterých je ochrana obsahu sice o něco lepší, ale stále se jedná o malé balení. Pečlivě tak zvažte výhody balení do kartonové obálky nebo do té klasické.

Pohodlné zabalení

U obálky i krabice je důležité přemýšlet také nad tím, jak obtížné bude zabalení konkrétní zásilky. Obal by se měl dobře skládat a v rozloženém stavu by neměl zabírat mnoho místa. Samotné vložení odesílaného předmětu by mělo být jednoduché a rychlé stejně jako zabalení krabičky či obálky a opatření štítkem pro dopravu. Volbou ideálního obalu si tak můžete urychlit celkové balení klidně i o několik minut na jednu zásilku, což je při velkém vytížení rozhodně znát a pozitivně se to projeví na efektivnosti procesu odesílání.

Obaly v různých velikostech

I ve chvíli, kdy prodáváte malé předměty, které se při standardních objednávkách vejdou do malých obalů, je dobré být připraven i na větší zásilky. Tehdy se vyplatí mít poštovní krabice i větších rozměrů. V rozloženém stavu jsou skladné, takže nebudou zabírat místo navíc, ale v případě potřeby je rozhodně oceníte jako pevné a kvalitní balení. Pořiďte si tak několik velikostních kategorií, ať jste připraveni i na odesílání rozměrnějších zásilek.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce