Jak vydělávat a neprodělat? Účetnictví nechte na profesionálech!

K podnikání neodmyslitelně patří účetnictví. Stejně důkladnou péči, jakou musíte věnovat vámi zvolenému oboru, byste měli vyhradit i ekonomickému vedení vaší firmy. Nejedná se o snadnou oblast. Ovlivňují ji zákony, jež se mění. Proto je zapotřebí, aby se této části vašeho podnikání věnoval profesionál, který se postará o finanční optimalizaci. Věřte, že touto službou jedině ušetříte.

Spolehlivé vedení účetnictví

Podnikáním můžete získat mnohé. Více peněz, nezávislost, najdete smysl života, budete dělat to, co vás baví. Jenže pokud si založíte firmu nebo budete OSVČ, musíte státu odvádět nějaké daně. Zatímco zaměstnavatel různé odvody platí za vás, jako podnikatel si budete muset všechno zařídit sami. Nikdo vás nepovede za ručičku, nikdo vám neukáže, jaké termíny dodržet. Neporadí vám, jak máte vyplnit daňové přiznání, jaké povinnosti se na vás vztahují, které nikoli a už vůbec vás nikdo neupozorní, že se zákon změnil. To se děje velmi často. Nikde jinde se neříká tak často „neznalost zákona neomlouvá“. Bohužel. Pokud tedy chcete podnikat, máte dvě možnosti. Buď se naučíte perfektně zvládat účetnictví, což znamená, že si bokem vezmete regulérní druhou práci. A budete se v ní muset neustále zdokonalovat. Nebo oslovíte profesionální firmu, která se vedením účetnictví zabývá. Určitě bychom doporučili druhou možnost. Každý rozjezd je složitý a vy nebudete mít čas vzdělávat se v ekonomii. Kdybyste něco podcenili, stát vám může udělit dost vysoké pokuty. Obraťte se na zkušené profesionály, kteří vás takových nástrah vyvarují.

Vhodná daňová optimalizace

Vedení účetnictví přenechte profesionální firmě s dobrými referencemi. Je mnoho lidí, kteří budí dojem, že umí vést účetnictví, ovšem nemálo z nich má značné mezery. Proto zvolte takovou firmu, u níž je poznat, že oboru rozumí. Dejte na bohaté zkušenosti dané společnosti. Mezi profesionály s bohatým portfoliem patří firma Jake&James, s.r.o. Poskytuje účetní poradenství už od prvního kroku. Poradí vám, jak založit firmu. Můžete to zvládnout i online. Lze využít i poskytnutí sídla vaší firmě. Společnost nabízí lukrativní adresy v Praze i Brně. Ani hranice nehrají roli, lze sjednat založení společnosti v zahraničí. Můžete využít i konferenčních místností společnosti. Zmiňovali jsme však účetnictví. Jake&James, s.r.o. vám mohou být poradci, převezmou za vás účetní agendu a klidně vás budou zastupovat i v jednání na úřadech.

Účetní poradenství je minimum

Záleží na vás, na kolik se rozhodnete věnovat se finanční stránce vašeho podnikání. Sami nevíte? Předně si ujasněte, jakou formu účetnictví potřebujete. První formou je daňová evidence, která se hodí pro drobnější podnikatele nezapsané v obchodním rejstříku s obratem menším než 15 miliónů. Druhá forma klasického účetnictví (dříve podvojné účetnictví). Tento systém se týká velkých firem s obratem vyšším než 15 miliónů korun a zapsaných v obchodním rejstříku. Každá z těchto forem má různé systémy (vedení účetní knihy, sledování pohledávek a závazků, mzdy apod.), jimi vás nebudeme zatěžovat. Je toho mnoho, a pokud se v této sféře nevyznáte, moc vám to toho ani nenapoví. Profesionál ve svém oboru však dokáže na konkrétní podnikání aplikovat ten nejlepší systém. Díky němu budete mít perfektní přehled o svých výdajích a výdělcích, takže budete vědět, jak manipulovat s majetkem a jaké další výdaje si ještě můžete dovolit. Spousta podnikatelů sleduje stav svých výdajů jednou ročně při daňovém přiznání, a pak se diví, že je v mínusu. Profesionál vám bude hlídat ekonomickou sféru a upozorní vás, kdyby hrozila červená čísla. V neposlední řadě oceníte i dodávání dokladů na nezbytné úřady. Zejména pak daňová přiznání. Když nic neopomenete, nebudete platit pokuty. A účetní vás může upozornit i na slevy, na které máte nároky. Ani netušíte, kolik podnikatelů nechá desítky tisíc státu jen proto, že daňová optimalizace je pro ně španělská vesnice. Zefektivněte proto své podnikání. Věnujte se jen jemu a odborníkům předejte ekonomickou agendu, aby vše zařídili za vás a ohlídali případné výhody nebo vaše neuvážené ekonomické kroky.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce