S konsolidací půjček dostanete své splátky pod kontrolu

V současné době je finanční trh doslova přesycen úvěrovými produkty. Pokud však máte na krku několik půjček, a tím pádem nemáte už ani přehled v tom, co vůbec splácíte, zaujme vás konsolidace závazků. Podmínky se samozřejmě liší v závislosti na tom, u jaké bankovní či nebankovní společnosti o konsolidaci žádáte. V následujících řádcích vám prozradíme, na co byste si měli dávat pozor.

Jestliže jste si začali uvědomovat, že je přijatelnější platit pouze jednu splátku namísto tří anebo čtyř, konsolidace půjček vás nadchne, neboť slouží ke sloučení všech vašich závazků, ať už bankovních či nebankovních.

Platí se za konsolidaci půjček?

Sloučit do jednoho se dají v podstatě jakékoliv úvěry, ať už je to bankovní či nebankovní půjčka, spotřebitelský úvěr, nebo kreditní karta. Poskytovatelé si většinou neúčtují žádné poplatky za zřízení konsolidace, ovšem dané pravidlo neplatí u všech. Podmínky se u jednotlivých firem liší, a proto je nezbytné si vždy řádně přečíst smlouvu a podmínky. Zatímco někde nezaplatíte ani korunu, jinde musíte uhradit určité procento z celkové částky, kterou chcete konsolidovat.

Půjčíte si i nad rámec

Sice už máte nějaké půjčky, které musíte splácet, nicméně při konsolidaci je možné požádat si o nějakou částku navíc. Počítejte však s tím, že se vám prodlouží doba splatnosti a celková částka, kterou v podstatě na půjčkách a úrocích zaplatíte. Vskutku je nezbytné se ještě více zadlužovat?

Společnost, u níž si požádáte o konsolidaci půjček, si vás nejprve prověří, zda splácíte včas a pravidelně. Jestliže nejste schopni splácet, možnost sloučení půjček se vám ztratí před očima jako pára nad hrncem. Pro poskytovatele daného produktu je totiž důležité, abyste byli spolehliví.

Ještě si dejte pozor na to, že nebankovní firmy musí mít licenci, což stanovila nová novela zákona, a tím zredukovala počet nebankovních poskytovatelů na finančním trhu. Licence pro nebankovní poskytovatele spotřebitelského úvěru uděluje Česká národní banka.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce