Rozdíl mezi repasovaným a novým notebookem

Zvažujete nákup notebooku a přemýšlíte nad volbou, jestli zainvestovat do nového, nebo zvolit metodu repasovaného notebooku ? Obě volby mají své kladné i záporné stránky. Následující řádky Vám přinesou srovnání těchto dvou variant.

Nový notebook

Volba nového notebooku přináší výhody zejména v novějších funkcích přístroje. Jelikož jde o nový přístroj, bude v lepším stavu i baterie zařízení, která nebude tolik opotřebena jako u repasovaných notebooků. Milovníci vzhledu také ocení vzhledově kvalitní stránku notebooku, bez známek jakéhokoliv použití. Nový notebook bude ovšem daleko nákladnější na pořízení. Důležité je také vědět, z jakého materiálu je notebook složen, oproti repasovaným notebookům nemusí mít natolik pevnou konstrukci.

Repasovaný notebook

Jedná se o notebooky, které byly uvedeny znovu do provozu za pomoci odborníka, provádějícího technické revize. Okrajově se také může jednat o takové počítače, které byly dlouho vystavené v obchodech, ale neprodaly se. Repasování spočívá v rozložení produktu, jeho zkontrolování a následnému složení do funkčního stavu, se zárukou. Repasované notebooky disponují především velmi nízkou cenou . Další výhodou je větší odolnost a výdrž notebooku, díky původním základům, zaměřeným na kvalitu. Nevýhodou repasovaných notebooku může být pro někoho horší vzhled, který ovšem nemá na funkci žádný vliv.

Shrnutí

V sumárním zhodnocení je tedy důležité se rozhodnout, za jakým účelem si chcete notebook pořídit. Pokud si chcete pořídit notebook například do školy nebo do kanceláře, kde chcete zaujmou vzhledovou stránkou, můžete zvolit možnost nového notebooku. Jestliže ale potřebujete notebook do prostředí, kde hrozí jeho rozbití nebo od notebooku neočekáváte novější funkce, bude pro Vás výhodná možnost repasovaného notebooku. V repasované formě můžete sehnat například i notebooky DELL.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce