Rekuperace vzduchu: Čistý a svěží vzduch bez kompromisů

Rekuperace vzduchu nabízí efektivní řešení, jak udržet v interiéru příjemnou teplotu, a přitom zajistit vždy čerstvý vzduch. K dispozici je komplexní řešení pro celý dům, ale i lokální jednotky pro konkrétní místnosti. Prozkoumejte možnosti a zlepšete kvalitu vzduchu ve svém domově.

Kvalitní ovzduší v domácnosti

Mnoho domácností se rozhoduje pro instalaci rekuperační jednotky. Jde totiž o efektivní způsob, jak v domácnosti zajistit čerstvý vzduch bez toho, abyste museli otevírat okna. Předejdete tak tepelným ztrátám, aniž byste museli dělat kompromisy. Čerstvý vzduch je ohříván teplem z odpadního vzduchu – dochází tedy k cirkulaci, díky čemuž máte v domácnosti vždy zdravý a svěží vzduch, který však není studený. Tímto způsobem lze ušetřit za vytápění. Navíc snížíte nadměrnou vlhkost v domácnosti.

Centrální rekuperace

Centrální rekuperační jednotky je vhodné instalovat při výstavbě domu, či případně během velké rekonstrukce. Je tedy třeba si toto rozhodnutí předem rozmyslet, ovšem nabízí řadu výhod. Tou hlavní je, že pro větrání celého interiéru vám stačí pouze jediné zařízení. Je instalován potrubní systém, který zajišťuje efektivní výměnu vzduchu v každé místnosti.

Lokální řešení

Nabízí se i jednodušší řešení – lokální rekuperační jednotku lze nainstalovat v podstatě kdykoli. Nevýhodou však je, že dokáže větrat pouze danou místnost. Vzduch je vyměňován přes zeď, neinstaluje se tedy žádný složitý potrubní systém. Pro menší prostor, například ložnici, stačí jedno zařízení. Větší místnosti jako obývák však většinou vyžadují dvě. Navštivte stránky Primaventu a prohlédněte si pestrou nabídku.

Tento způsob větrání představuje investici do pohodlnějšího a energeticky úsporného bydlení. Možnosti jsou různé, lze tak vybrat ideální technologii, která vyhoví vašim individuálním potřebám.

Zdroj obrázku: ronstik – stock.adobe.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce