Že je affiliate marketing docela dřina? Tak ho přenechte profesionálům!

Affiliate marketing hýbe světem marketingových kampaní. Není divu, vždyť jde o marketing s nejměřitelnějším výkonem, navíc postavený na nejférovějším základu, který na volném trhu doposud známe. Tímto základem je platba až za hotového zákazníka (zrealizovanou objednávku, vzatou půjčku).

Na druhou stranu má i affiliate marketing specifická pravidla, se kterými vám obyčejný automatický systém nepomůže. Affiliate marketing se pak změní ve dřinu založenou na hodinách práce s párováním objednávek a „leadů z affilu“, tedy prokliků z partnerských webů. Jak to, že je affiliate marketing tak rozšířený, když je to taková dřina?!

Tajemství se skrývá ve správném pojetí affilu

Affiliate marketing, to je partnerský marketing. „Partnerství v podnikání“ zní mnoha lidem na první poslech divně. Vždyť podnikání, to je přece konkurence a boj o přežití! Jenže, opak je pravdou. Celou historii podnikání se táhne nitka úspěšných lidí a jejich společností, kteří dokázali objevit a pochopit synergický efekt.

O co jde? O to, že když spolupracují dva subjekty (nebo více), dokáží do kupy vydělat více, než je součet výdělků všech zúčastněných v situaci, kdy by se činili každý samostatně. A právě tohle je správné pojetí affiliate marjetingu – partnerský projekt, který pomůže nejen zvýšit prodeje, ale umí fungovat i v neziskové sféře, například u různých osvětových programů.

K doplnění správného přístupu je nutné dodat profesionály, kteří vědí, jak se k affiliate programům postavit a jak s nimi zaházet.

O čem že je affiliate marketing?

O síti partnerů, kteří v rámci inzerentem (prodejcem, poskytovatelem služeb) vyhlášeného marketingového programu propagují na svých stránkách nabídku inzerenta. Většinou jde o blogy, ve kterých se autoři věnují konkrétním tématům a nabízejí inzerentem prodávané produkty či služby jako dobré řešení. Nebo mohou tyto produkty či služby přímo recenzovat. A čím realističtěji, tím více kupujících přivedou (lidé textu spíše uvěří, když uvidí i upozornění na nedostatky).

Čtenář, kterého informace zaujme, se přes affiliate odkaz proklikne k inzerentovi a možná koupí. Vzhledem k tomu, že se informaci o nabídce produktu, půjčky či jiné služby dozvěděl na webovce, která se věnuje tématům jeho hobby nebo profesních zájmů, je naladěn na správnou notu a mnohem snadněji podlehne reklamnímu impulzu v podobě affiliate.

A zde je onen synergický efekt. Reklamu čte člověk naladěný na správnou notu, nikoliv masa lidí, kterou obyčejný banner neadresně umístněný na webovce zpravodajského portálu jen obtěžuje.

Když čtenář nakonec koupí, inzerent partnerovi zaplatí provizi. Ovšem jen v případě opravdu zrealizované objednávky. To je přesně měřitelný výkon z pohledu inzerenta a jasně sledovatelné náklady na reklamu. Na druhé straně je to přesně měřitelný výdělek z pohledu partnera, který se mu může opakovat bez dalšího nutného zásahu do systému.

Affiliate marketing můžete provozovat sami nebo pomocí affiliate sítě

Na trhu jsou nabízeny desítky provizních počítačových programů, které mohou pomoci zprovoznit váš affiliate marketing, když jste v pozici inzerenta (prodejce, poskytovatele půjčky). V tomto případě si řešíte vše ve vlastní režii, platíte za software, platíte provizi partnerům a zcela sami se o svůj affiliate program staráte.

To znamená, že hledáte partnery, propagujete svůj affiliate program, řešíte schvalování konverzí, proplácíte faktury, prostě s tím máte práci navíc. Jestliže si nemůžete tuhle práci navíc dovolit, přičemž je jedno, zda kvůli času nebo nedostatečné odbornosti v oblasti affiliate marketingu, můžete se spolehnout na profesionální affiliate síť a přidat se k ní.

Affiliate sítě fungují nejen v oblasti zboží, ale najdete i finanční affiliate síť věnující se propagaci finančních služeb, a to včetně spotřebitelských půjček.

Pokud se přidáte k síti, je jasné, že jí budete platit za péči o váš affiliate program. Za to však dostanete profesionální služby od lidí, co se v „affilu“ pohybují už nějaký ten pátek a dosáhli už mnoha zajímavých výsledků. Vy se nebudete starat o nic, síť se o vše postará za vás. Vy nemusíte ani shánět partnery. A hlavně: váš affiliate program bude v affiliate síti spuštěn setsakramentsky rychle.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce