Prodej nemovitosti: Jak neprodat nemovitost pod cenu?

Prodej nemovitostí je ošemetná záležitost, která mnohým nedává spát. Když máte štěstí, nemovitost prodáte okamžitě. Jestli se na vás štěstí neusměje, proces může trvat celé měsíce. A závěrem může být prodej pod cenou. Kladete si otázku, jak se podobnému osudu vyhnout? Máme pro vás odpověď.

I exkluzivní smlouva ovlivní konečnou cenou

Samozřejmostí je prodej za pomoci profesionálů z realitní kanceláře. Jen tak totiž máte jistotu, že vás v průběhu prodeje, či v jeho závěru nečeká žádné nemilé překvapení. Na výběr máte ze dvou typů smluv, které s realitní společností můžete uzavřít – exkluzivní nebo nevýhradní. Při nevýhradní smlouvě vaši nemovitost mohou k prodeji nabízet i jiné realitky či vy sami svépomocí. Exkluzivní smlouva vám znemožní prodat nemovitost jakýmkoliv jiným způsobem. I přesto má exkluzivní smlouva má své přednosti. Představte si, že je vaše nemovitost nabízená různými realitkami. Vaše nemovitost se sice možná bude vyjímat na více serverech, avšak, dost možná, že všude za odlišnou cenu. Možná i s jinak formulovanými informace, s použitím jiných snímků… A co si o tomhle pomyslí potenciální zájemci? Že nejste důvěryhodný prodejce.

Odhad ceny nemovitosti

Nastavení správné ceny může být poněkud obtížné. Jsou potřeba nejenom data, ale také znalosti trhu nemovitostí. Pokud se tedy na trhu s nemovitostmi neorientujete, vsaďte raději na spolupráci s odborníky z realitní kanceláře. Kvalitní společnosti realizují odhad ceny nemovitosti v rámci základních služeb zdarma.

Spolupráce s důvěryhodnou realitní kanceláří vám prodej veliceulehčí. Už žádné běhání po úřadech, omezené možnosti inzerce, potíže s prohlídkami, fotografiemi, nastavením vhodné ceny, placením právníka a jednáním s kupci… Realitní kancelář si všechno vezme na starosti.

Fotkami ukážete zájemci světlé stránky vaší nemovitosti

Dalším krokem, který nesmíte při prodeji bytu či domu brát na lehkou váhu, jsou atraktivní fotografie. Pokud nemáte fotografické nadání, ideálním východiskem je profesionální fotograf, který zachytí benefity vašeho bytu. Druhou, jednodušší variantou, je pomocná ruka realitní kanceláře, která má focení též ve svém repertoáru služeb, díky čemuž si s bezchybnou prezentací vaší nemovitosti nemusíte dělat naprosto žádné starosti, o vše bude postaráno s profesionální péčí odborníků, kteří vědí, co je třeba.

Nyní je vám jistě jasné, že se o své finance nemusíte obávat, pokud budete postupovat s ohledem na zmíněná fakta a informace. Přejeme příjemný a úspěšný prodej.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce