Jak vybrat ponorné kalové čerpadlo?

Máte-li doma studnu, která je znečištěná a je potřeba z ní odčerpat veškerou vodu, aby mohlo dojít k opětovnému napuštění, je ideální mít k dispozici alespoň trochu kvalitní čerpadlo. Nejlepší volbu v tomto a mnoha jiných případech představují ponorná kalová čerpadla.

Rozdíl mezi povrchovým a ponorným čerpadlem

Existují dva základní druhy kalových čerpadel, s nimiž se odčerpávají znečištěné vody a splašky, a to nejen ze zmíněných studní. Prvním je povrchové čerpadlo. To se dá použít pouze na suchém místě, nesmí tedy být umístěné pod vodní hladinou, což by samozřejmě v případě odčerpávání vody ze studní či ze zatopených sklepů byl problém. Na takovéto úkony se hodí druhý typ, který představuje ponorné kalové čerpadlo.

Základní aspekty, jichž je třeba si hledět při nákupu ponorného kalového čerpadla

Při výběru ponorného kalového čerpadla si v první řadě všímejte toho, zda je vhodné jej aplikovat k čerpání špinavé vody. Některé modely totiž nejsou vhodné například tehdy, obsahují-li kaly, písek a další větší nečistoty. Snadno se pak totiž mohou zanést a poškodit.

Důležitým parametrem je maximální možný ponor. Pakliže si tedy hodláte kupovat nové kalové čerpadlo, měli byste se zajímat o údaj výrobce, jenž bere v potaz, do jaké hloubky se dá ponorné kalové čerpadlo dostat. V neposlední řadě záleží na způsobu napájení. V dnešní době jsou pro soukromé účely asi nejvhodnější ponorná kalová čerpadla na elektřinu, dají se však pořídit také benzínové modely.

Ponorná kalová čerpadla obvykle mají plovák. Díky němu snadno zjistíte stav vody a fakt, zda přístroje pracují tak, jak by měly. Vždy je důležité zajistit odtok vody. Pokud tedy kupříkladu čerpáte vodu ze studně, stačí na čerpadlo napojit hadici, skrz niž voda odteče do centrální kanalizace, případně někam do sudů apod.

Prodejce čerpadel

Kvalitní ponorná čerpadla nabízí internetový obchod homeer.cz. Na něm najdete spoustu variant těchto praktických zařízení, jež by neměla chybět ve výbavě žádného zkušeného zahrádkáře a majitele rodinného domu se zahradou.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce