Otestujte si, zda-li se hodíte na podnikání

Zvažujete, zda li je pro vás podnikání tím pravým uplatněním? Není to lehké rozhodování, existují však pomůcky, které vám mohou rozhodování ulehčit. V následujícícm článku vám přinášíme jednu z nich – test, který odhalí vaše osobnostní předpoklady pro podnikání.

Test osobnostních předpokladů k podnikání

Podnikání je obtížné, ale představa být sám sobě svým pánem a rozšířit řady úspěšných je velmi lákavá.

Kolik z vás se ocitlo v situaci, kdy jste si řekli “to bych taky dokázal“ nebo ve stejné situaci třeba jen “to bych taky chtěl“? Způsob přemýšlení a někdy i vyslovení myšlenky případně reakce na situaci je odrazem povahy a ta zase osobnostních předpokladů pro podnikání. Právě důkladná znalost sebe samého a objektivní posouzení svých možností, je jedním z důležitých předpokladů pro úspěšné podnikání.

Z hlediska osobnostních předpokladů se jedná o soubor vlastností, které jsou objektivním základem úspěšného procházení nástrahami podnikání.

Zeptejte se sami sebe

  • Jak komunikujete? Umíte lidem jasně srozumitelně vysvětlit, o co jde a co po nich chcete? Jste schopni přenášet úkoly včetně důsledné kontroly nebo trpíte pocitem nepostradatelnosti, že nikdo nic neudělá lépe než vy?
  • Dodržujete správný životní styl? Umíte odhadnou správné pracovní tempo? Pokud nebudete zdraví, nenaplníte ani své cíle.
  • Jaký jste inovátor? Nebojíte se jít novou neprošlapanou cestou a nést míru rizika z případného neúspěchu?
  • Jste vůdčí osobnost nebo dáváte přednost práci řadového člena týmu, který plní stanovené úkoly?
  • Co vaše rodina a zázemí? Je připravena na změny, které nastanou?

Otestujte se

Podobné, a mnoho dalších otázek, je možné si donekonečna pokládat a hledat odpovědi, zda do podnikání ano či ne.

Pro tento účel jsme pro vás připravili jednoduché testy předpokladů podnikání.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce