Nekonečné možnosti uspořádání regálových systémů STILL. Jaké využijete vy?

Při zařizování skladu je nesmírně důležité dbát na opravdu efektivní využití prostoru. A s tím v první řadě pomohou správně vybrané regálové systémy. Protože v této kategorii najdete hned celou řadu různých variant, je dobré vědět, podle čeho zvolit opravdu nejlepší řešení. S tím vám pomůže následující článek, kde mimo jiné najdete i praktické rady pro cenově výhodné pořízení kvalitních paletových vozíků, aby byla výbava skladu opravdu kompletní.

Propracované zařízení skladového prostoru

U skladových prostorů záleží na centimetrech, i když to nemusí být na první pohled patrné. Správně zvolené a nakombinované regálové systémy totiž mohou ušetřit velké množství místa, takže mohou oddálit nutnost stěhování do větších prostor a přinést výraznou úsporu nákladů. Správné uspořádání pomáhá také s celkovou efektivitou jednotlivých procesů při skladování nejrůznějšího zboží.

Regály na míru vhodné do každé haly

Pokud se rozhodnete pro regály na míru, získáte vybavení, které se opravdu maximálně přizpůsobí vybranému prostoru. U regálových systémů záleží nejenom na takových vlastnostech, jako jsou vhodné rozměry, ale důležitá je také dostatečná nosnost. Záleží také na tom, jaké předměty a zboží máte v plánu na daném regálu skladovat. Systémy inteligentní logistiky STILL ale sahají ještě o kousek dál. Regálové systémy jsou totiž široký pojem a mohou se skládat z klasických paletových regálů, ale i policových nebo shuttle řešení. Cílem je vytvořit takový prostor, který splní pokud možno všechny nároky na jednotlivé procesy v rámci skladování. Díky možnosti kombinování těchto řešení je možné přizpůsobit sklad opravdu na míru a do posledního detailu. Výsledkem tak jsou takové prostory, kde zvládnete všechno potřebné bez větších problémů.

V rámci bezpečnosti práce je také důležité zajistit pravidelné kontroly regálů. I s tím může pomoci společnost STILL, který je skvělým partnerem pro propracovanou logistiku.

Paletové vozíky pro snadnou manipulaci

Samotné regálové systémy ale pro fungující sklad rozhodně nestačí. Potřebovat totiž budete také paletové vozíky. Promyslete si, jestli využijete základní ruční paletový vozík, nebo zvolíte spíše elektrickou variantu. Parametry vozíku by samozřejmě měly ladit k tomu, jak vysoké jsou regály a s jak těžkým nákladem budete běžně manipulovat. Univerzální vozíky STILL nabídnou nosnost zpravidla kolem 3 000 kg, což je dostačující pro většinu skladů. Elektrický nebo ruční zdvih zase pomáhá dosáhnout i na vyšší police v rámci regálu a pohodlně sundat či naopak uložit danou paletu. Pro zvedání je však limit váhy nižší a to konkrétně do 1 000 kg.

Vozíky si můžete pronajmout

A že nevíte, jaký vozík vybrat? Nebo se bojíte příliš velkých nákladů při zařizování skladu a nechcete se rovnou pouštět do nákupu veškeré techniky? Společnost STILL nabízí pronájem vozíku takového typu, jaký zrovna potřebujete. Díky tomu si vyzkoušíte všechny funkce a snadno tak můžete zvládnout například dočasný větší zápřah ve skladovém centru. Stačí si vybrat konkrétní variantu a požádat o nabídku pronájmu.

Nabídka pronájmu je vždy individuální podle toho, jaké vozíky a v jakém množství potřebujete zapůjčit. Z toho důvodu využijte online formulář dostupný na webových stránkách společnosti STILL a nechte si zpracovat kalkulaci přímo pro vaši poptávku podle toho, co konkrétně potřebujete. Další alternativou pro levnější pořízení vozíků je nákup již použitých strojů. Takové skladové vybavení má stále svou odpovídající kvalitu, ale můžete ušetřit mnohdy značné náklady na pořízení všeho potřebného.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce