V registru dlužníků si zkontrolujete, s kým spolupracujete

Spolupráce s člověkem, který neplatí své závazky, je noční můrou všech podnikatelů. Neproplacená práce nebo dodávky zboží jsou problémem nejen pro vás, ale častokrát i pro vaše zaměstnance, protože jim pak nemáte z čeho zaplatit výplatu. Existuje nějaká šance, jak se tomu vyhnout? Ano, minimálně částečně.

Pravděpodobnost, že vám zakázku nezaplatí člověk, který na ni peníze má a doposud neměl žádné finanční potíže, je malá. Mezi neplatiče patří obvykle ti, co už se po uši topí ve finančních problémech. A tohle vám umožní zjistit registr dlužníků.

Kontrola exekucí jde zvládnout online

Portál Dlužnickýregistr.cz umožňuje ověřit, zda je osoba v exekuci, jednoduše online. Používá k tomu data z oficiální exekuční databáze spravované Exekutorskou komorou ČR. Pro zjištění se nemusíte nikam registrovat, výsledek obdržíte hned, jen je třeba provést online platbu. Výpis z registru dlužníků je totiž zpoplatněn dle vyhlášky č. 329/2008 Sb. Výpis exekucí můžete obdržet jak na konkrétní jméno a datum narození, tak na firmu podle IČO.

Vyplatí se kontrolovat odběratele?

Jedna kontrola exekucí vás vyjde na 218 korun, což není málo, ale kolikrát ani moc. Samozřejmě je zbytečné kontrolovat každou firmu či člověka, s nímž spolupracujete. Pokud ale máte důvodné podezření, že něco není v pořádku, raději do registru nahlédněte.

Ostatně i graf využití registru ukazuje, že lidé ho využívají především v případě, kdy mají nějaké podezření. Dole na webu Dluznickyregistr.cz vidíte statistiky kontrol za posledních 24 hodin. Typicky tam převažuje barva červená označující hledání s exekucí.

Zkontrolovat můžete i sami sebe

Samozřejmě je možné pomocí služby zkontrolovat také sám sebe či vlastní firmu. Ověříte si, zda nedošlo k omylu, nebo na vás nebyla z nějakého důvodu uvalena exekuce, o níž nemáte tušení.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce