Fotovoltaika je tou správnou volbou pro lepší ESG rating vaší firmy. Proč?

Zjistěte, jak fotovoltaika může proměnit vaši firmu k lepšímu. Poznejte způsoby, kterými ovlivní ESG rating vaší společnost i možnosti využití nových dotačních programů.

Rádi bychom vám přiblížili jednu z nejlepších investic, kterou můžete pro svou firmu udělat – instalaci fotovoltaických panelů. Pojďme si promluvit o ESG ratingu a o tom, jak může fotovoltaika ovlivnit vaši společnost v tomto ohledu.

Firma, která je lepší v očích investorů, klientů i dodavatelů

ESG rating je dnes nezbytným měřítkem pro hodnocení environmentální, sociální a správní odpovědnosti vaší firmy. Ať už je vaše společnost velká nebo malá, všechny firmy jsou stále více pod tlakem společnosti, aby prokázaly svůj závazek k udržitelnosti a odpovědnému podnikání.

Instalace FVE panelů může významně přispět ke zlepšení vašeho ESG ratingu. Jak toho dosáhnout? Předně, fotovoltaika snižuje emise skleníkových plynů a vaši společnost tak činí méně zatěžující pro životní prostředí. To je klíčový prvek pro lepší environmentální hodnocení.

Další aspekt je sociální odpovědnost vaší firmy. Investice do obnovitelných zdrojů energie, jako je fotovoltaika pro firmy a podnikatele, ukazuje vaši angažovanost v boji proti změně klimatu. Díky úsporám na energiích můžete náklady věnovat na rozvoj firmy, vytvářet pracovní místa a investovat zpět do komunity, což má pozitivní dopad na váš sociální rating.

Nakonec, firemní fotovoltaika znamená také správné podnikatelské rozhodnutí. Kromě snížení nákladů na energie můžete využít i různé daňové úlevy a dotace, které jsou k dispozici pro podniky, které investují do obnovitelných zdrojů energie.

Dotace na fotovoltaiku pro firmy

Mezi nejnovější dotace na FVE pro firmy patří ModF – RES+. Žádost o dotaci je možné podat do 31. 10. 2024. Připravit se na realizaci fotovoltaiky je ale dobré už nyní. Proč?

  • Pro získání dotace je nutné stavební povolení, jehož vyřízení nějakou dobu trvá.
  • Dotace na FVE bude přiřazována podle termínu podání žádosti. Přednost mají firmy, které podají žádost dříve.

Ať už čekáte na stavební povolení nebo už ho máte, můžete oslovit projekční a realizační firmu. Jistotu spolehlivosti a profesionálního přístupu najdete u společnosti reWATT, která se postará o co možná nejrychlejší zahájení a dodání fotovoltaické elektrárny. Navíc si můžete nechat pohodlně spočítat CO2 emise firmy v rámci ESG poradenství prostřednictvím partnerské organizace a využít také poradenství v oblasti získání dotací. Jde o významný krok vpřed, který vám přinese benefit v podobě náskoku před konkurencí.

Technologie se zárukou kvality

Jistotu kvality máte při využití modulů od Tier 1 výrobců (Solar Edge, Huawei, Jinko Solar, Canadian Solar atd.) a profesionálních montážních systémů K2 Systems. V rámci projekce a výstavby FVE uvažujte i nad zlepšením projektu využitím Battery Storage systému (BSS), který zefektivní váš energetický management, protože umožní optimalizovat výrobu a spotřebu elektřiny.

Věřte, že instalace solárních panelů je nejen investicí do budoucnosti vaší společnosti, ale také do budoucnosti naší planety. Vaše firma bude nejen udržitelnější a odpovědnější, ale také konkurenceschopnější a lépe připravená na budoucí výzvy.

Zdroj foto: Shutterstock, reWATT

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce