Jak nakoupit investiční zlato a stříbro jednoduše

Chcete začít s investováním do zlata a stříbra, ale nevíte, jak si poradit s prvním nákupem těchto drahých kovů? Pro začátek se nemusíte pouštět do investice o velkém objemu, ale vyzkoušet si, jak takový nákup probíhá, z jakých variant můžete vybírat a jakou část vašeho portfolia bude zlato či stříbro tvořit.

Proč investovat do drahých kovů?

Při výběru vhodné investice je důležité sledovat nejenom potenciální výnos v určitém časovém horizontu, ale také stabilitu a míru rizika. Konkrétně investiční zlato a stříbro se tak řadí spíše do více konzervativních sfér investic. Stříbrné mince a investiční zlaté slitky jsou v posledních letech stále více populární. V nedávné době navíc promluvila také možná krize a riziko inflace, což podnítilo některé investory pro další přikupování drahých kovů, jejichž výhodou je právě odolnost proti inflaci a naopak si stabilně drží hodnotu napříč měnami.

Investiční stříbrné slitky mohou do budoucna přinášet zajímavé zhodnocení. Jejich velkou výhodou je také nižší pořizovací cena v porovnání se zlatem, takže není problém nakoupit větší množství či využít tento drahý kov jako doplněk k dalším investicím.

Vybírejte zlaté a stříbrné mince a slitky

Pro začátek s investováním si můžete vybrat nenáročný produkt v podobě zlatých či stříbrných mincí a slitků. Díky pestré nabídce různých ražeb můžete postupně získávat nejenom objem zlata, ale také zajímavé předměty, které v budoucnu mohou mít i určitou sběratelskou hodnotu. Zlaté či stříbrné slitky zase nabídnou uložení majetku do stabilního cenného kovu, kdy máte na výběr, jak velký kousek zvolíte podle toho, kolik peněz chcete investovat. Mezi přední obchodníky se zlatem a stříbrem na území České republiky patří společnost AuPortal, kdy si zlaté mince či investiční stříbro můžete přímo prohlédnout a vybrat na prodejně v Brně a v Praze.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce