Jaké jsou možnosti refinancování půjček v roce 2022?

Na finančním trhu jsme v posledním roce byli svědky řady změn. Půjčky začaly zdražovat, zpřísnilo se i poskytování půjček. Pro mnoho podnikatelů bylo nemožné na půjčku dosáhnout, protože podnikají v oboru postiženém pandemií covid. Jak refinancovat půjčku v roce 2022?

Refinancování půjčky v roce 2022

Půjčka je závazek, který v sobě nese jak náklad úroků, tak povinnost platit splátku každý měsíc. Pravidelné splácení může být problematické především pro podnikatele, kteří čelí sezónnímu výpadku příjmů nebo krátkodobému snížení obratu. V takovém případě je výhodné refinancovat půjčku a prodloužit dobu splácení. Nízká měsíční splátka nepředstavuje výrazné zatížení a dává prostor pro financování běžných podnikatelských aktivit.

V roce 2022 bude stále oblíbenější balónové splácení úvěrů, jelikož se bude řada podnikatelů potýkat s ekonomickými následky pandemie. Balónové splácení půjčky dává možnost platit pouze úroky a splátku jistiny ponechat až na konec doby splatnosti. S poslední sjednanou splátkou se zasílá (uhradí) kompletní výše půjčené částky.

V roce 2022 se předpokládá pokračující utlumení ekonomických aktivit, minimálně v první polovině roku. To vyžaduje vysokou flexibilitu všech podnikatelských subjektů, flexibilní úvěrové produkty vám mohou pomoci. Vybírejte úvěry s možností snadného refinancování půjčky, s možností bezplatného splacení zdarma a s možností prodloužení doby splácení.

Krátkodobá půjčka pro podnikatele

Podnikatelé mohou využít krátkodobé půjčky, dlouhodobé půjčky nebo půjčky pro developerské projekty v objemu několika desítek miliónů korun. Krátkodobá půjčka je vhodná v případě dočasného snížení obratu a nutnosti pokrýt měsíční fixní náklady, dlouhodobá půjčka nachází využití při rozjezdu podnikání nebo při financování nové podnikatelské aktivity.

V případě, že využijete podnikatelské půjčky se zajištěním, máte možnost čerpat úvěr s nízkou úrokovou sazbou. Podnikatelské půjčky se poskytují aktivním podnikatelům, ale získané finanční prostředky mohou být použity pro podnikatelské nebo pro osobní účely.

Půjčka bez příjmu pro podnikatele v roce 2022

Bankovní instituce v mnoha případech zpřísnily podmínky posuzování bonity klientů. Pečlivě se zaměřují na úvěrovou historii, pravidelné příjmy i obor v jakém podnikatel působí. Půjčka bez příjmu se stává téměř nedostižnou. Řešením je požádat o nebankovní půjčku.

Půjčky bez příjmů mohou být sjednány s anuitním nebo balónovým splácením.

V roce 2022 bude výhodné využít půjčky s balónovým splácením, protože vás půjčka nezatíží v prvních měsících roku, kdy se předpokládá stálý ekonomický útlum z důvodu pandemie. Vždy kontrolujte možnost refinancování a náklady předčasného splacení, předpokládaná výše tržeb nemusí být v prvních měsících roku realizována.   

Autor: Petr Holub

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce