Fakturujete ve Wordu? Vyměňte ho za chytrý fakturační program

Vzory faktur ke stažení bývají plné chyb a navíc nevypadají dvakrát reprezentativně. Pokud fakturujete ve Wordu, zvažte přechod na některý z fakturačních programů, které obvykle nabízí základní funkce zdarma. Výhody oproti Wordu zjistíte v článku.

Faktury vypadají lépe

Ve fakturačním programu si vyberete z přednastavených šablon tu, která nejvíc sedí k vašemu podnikání. Nastavíte si její barvy a můžete na ni přidat logo, podpis nebo otisk razítka. Faktura díky tomu působí profesionálně a přehledně. U některých programů na ni můžete přidat také QR kód, který zákazníkovi urychlí zaplacení.

Všechny doklady na jednom místě

S fakturačním programem nemusíte mít faktury ve složkách v počítači ani je hledat v e-mailu. Velká část fakturačních programů běží v cloudu, takže se k fakturám dostanete odkudkoliv. Doporučujeme zvolit si fakturační program od ověřeného výrobce, který se postará o to, aby byly vaše faktury v cloudu v bezpečí.

Faktury jsou legislativně v pořádku

Fakturační program pohlídá, že je obsah vašich dokladů v pořádku. Pokud například vystavujete zálohovou fakturu, zkontroluje, že jste uvedli všechny údaje, které předepisuje zákon. Část údajů navíc vyplní za vás. Většina fakturačních programů si poradí i s fakturami plátců DPH – pohlídá číselné řady, daňové sazby a další údaje, které předepisuje legislativa.

Zrychlí komunikaci s účetní

Pokud spolupracujete s účetní, jednoduše jí do fakturačního programu dáte přístup a ona si sama stáhne vaše doklady k zaúčtování. Nebo fakturační program propojíte s jejím účetním programem. V obou případech se vyhnete fyzickému předávání dokladů a zbytečným schůzkám.

Rychlejší vystavování faktur

S kvalitní fakturační aplikací vystavíte fakturu na pár kliknutí. Program totiž velkou část údajů na faktuře vyplní za vás, například údaje o odběrateli stáhne z adresáře nebo z rejstříku firem. V programu si také snadno vytvoříte ceník, takže při tvorbě faktury nevyplňujete cenu ručně, ale jen kliknete na položky z ceníku. Díky tomu se vyhnete chybám a překlepům.

Tip: Pokud přecházíte z faktur ve Wordu nebo Excelu, vyzkoušejte program na faktury iDoklad. Je intuitivní, fakturu v něm vystavíte do minuty, a pokud máte do 5 odběratelů, máte ho dostupný zdarma a bez časového omezení.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce