Chronickým zdravotním potížím při sedavém zaměstnání ulevuje vhodně zvolený nábytek

Akutní zdravotní potíže, které přecházejí v chronická závažná onemocnění zaměstnanců, trápí jak pracovníky samotné, tak i jejich zaměstnavatele. Několikatýdenní pracovní neschopnost může být závažnou komplikací hladkého pracovního procesu, nemluvě o finančním zatížení provozovatelů firem a společností, již kvůli absenci zaměstnanců přicházejí o zisky plynoucí ze snížené produktivity práce.

Bezpečnostní předpisy a pomůcky chrání pracovníky řemeslných profesí

U řemeslných a technických profesí lze spoustě úrazů a pracovním neschopnostem předcházet dodržováním pravidel bezpečnosti práce i zajištěním bezpečnostních ochranných pomůcek. Avšak myslí se i na zaměstnance, jejichž náplní je práce vsedě? Sedavé zaměstnání ohrožuje většinu západní populace, potažmo té české, vzhledem k dlouhým hodinám stráveným za pracovními stoly, u počítačů, za kasami v obchodech a ve veřejně prospěšných funkcích, úřadech, školách, zdravotnictví nebo knihovnách.

Zaměstnavatel ručí za odpovídající pracovní prostředí

- Inzerce -

Proto by mělo být primárním úkolem zaměstnavatelů zajištění pohodlného trávení pracovní doby, tak aby nebylo ohroženo zdraví. Plíživé bolesti zad, zatuhlé šíje, úporné migrény, nespavost a oční choroby lze nějaký čas takzvaně přecházet, přehlížet, ovšem včasnou úpravou kancelářského nábytku by mohlo dojít k nezvratným fyziognomickým změnám pracovníků.

Doporučení lékařů pro předcházení komplikacím u sedavých zaměstnání

Lékařská společnost dává mnohá doporučení na výšku a nastavení monitoru počítače pro ochranu zraku, nabízí spoustu ergonomických pomůcek – podložky pod myši, pod klávesnice i speciální opěrky na namáhaná zápěstí i proti strnulé šíji. K nezbytným předpokladům pro pohodlné sezení u počítače patří správně nastavená výška stolu i odpovídající kancelářské židle. Pro posluchače přednášek, studenty i účastníky konferencí je třeba mít v zásobě dostatečné množství ergonomických křesel. Dlouhé sezení v posluchárnách nepřispívá ani pozornosti zúčastněných, jejich bdělosti, ani jejich zdravému a pohodlnému sezení.

Zdravotní židle, konferenční křesla a nábytek do jednacích sálů

- Inzerce -

Konferenční křesla, konferenční židle jakož i další nábytek usnadňující pohodlné sezení nabízí v cenově zvýhodněné nabídce e-shop ABSTORE.cz. Jednací židle si zde zájemci vyberou podle barevného a designového uspořádání konferenčních místností, jednacích sálů a poslucháren. Pracovní židle, podložky pod židle, podložky pro rostoucí židle stejně jako zdravotnický nábytek jsou důležitými pomocníky pro bezchybný a spokojený pobyt zaměstnanců při práci i účastníků pracovních jednání.

- Z našeho e-shopu -
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Mohlo by vás zajímat ...

Inzerce