Chronickým zdravotním potížím při sedavém zaměstnání ulevuje vhodně zvolený nábytek

Akutní zdravotní potíže, které přecházejí v chronická závažná onemocnění zaměstnanců, trápí jak pracovníky samotné, tak i jejich zaměstnavatele. Několikatýdenní pracovní neschopnost může být závažnou komplikací hladkého pracovního procesu, nemluvě o finančním zatížení provozovatelů firem a společností, již kvůli absenci zaměstnanců přicházejí o zisky plynoucí ze snížené produktivity práce.

Bezpečnostní předpisy a pomůcky chrání pracovníky řemeslných profesí

U řemeslných a technických profesí lze spoustě úrazů a pracovním neschopnostem předcházet dodržováním pravidel bezpečnosti práce i zajištěním bezpečnostních ochranných pomůcek. Avšak myslí se i na zaměstnance, jejichž náplní je práce vsedě? Sedavé zaměstnání ohrožuje většinu západní populace, potažmo té české, vzhledem k dlouhým hodinám stráveným za pracovními stoly, u počítačů, za kasami v obchodech a ve veřejně prospěšných funkcích, úřadech, školách, zdravotnictví nebo knihovnách.

Zaměstnavatel ručí za odpovídající pracovní prostředí

Proto by mělo být primárním úkolem zaměstnavatelů zajištění pohodlného trávení pracovní doby, tak aby nebylo ohroženo zdraví. Plíživé bolesti zad, zatuhlé šíje, úporné migrény, nespavost a oční choroby lze nějaký čas takzvaně přecházet, přehlížet, ovšem včasnou úpravou kancelářského nábytku by mohlo dojít k nezvratným fyziognomickým změnám pracovníků.

Doporučení lékařů pro předcházení komplikacím u sedavých zaměstnání

Lékařská společnost dává mnohá doporučení na výšku a nastavení monitoru počítače pro ochranu zraku, nabízí spoustu ergonomických pomůcek – podložky pod myši, pod klávesnice i speciální opěrky na namáhaná zápěstí i proti strnulé šíji. K nezbytným předpokladům pro pohodlné sezení u počítače patří správně nastavená výška stolu i odpovídající kancelářské židle. Pro posluchače přednášek, studenty i účastníky konferencí je třeba mít v zásobě dostatečné množství ergonomických křesel. Dlouhé sezení v posluchárnách nepřispívá ani pozornosti zúčastněných, jejich bdělosti, ani jejich zdravému a pohodlnému sezení.

Zdravotní židle, konferenční křesla a nábytek do jednacích sálů

Konferenční křesla, konferenční židle jakož i další nábytek usnadňující pohodlné sezení nabízí v cenově zvýhodněné nabídce e-shop ABSTORE.cz. Jednací židle si zde zájemci vyberou podle barevného a designového uspořádání konferenčních místností, jednacích sálů a poslucháren. Pracovní židle, podložky pod židle, podložky pro rostoucí židle stejně jako zdravotnický nábytek jsou důležitými pomocníky pro bezchybný a spokojený pobyt zaměstnanců při práci i účastníků pracovních jednání.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce