4 situace, které vyřeší výkup nemovitosti. Jaké má výhody?

Vysoká poptávka a konkurence mezi kupujícími žene ceny nemovitostí vzhůru, na to reagují i společnosti zabývající se výkupem nemovitostí. Za nemovitost ve vlastnictví získáváte cenu blížící se tržní ceně a téměř okamžité připsání peněž na bankovní účet. Kdy využít výkup nemovitostí?

Výkup nemovitosti pomáhá financovat nákupy

Když potřebujete rychle získat finanční hotovost je výkup nemovitostí cestou, jak je získat. Výkup nemovitostí vám pomůže v případě, kdy kupujete jinou nemovitost a potřebujete část peněz financovat prodejem stávají nemovitosti. V takovém případě zpravidla máte podepsanou kupní smlouvu na novou nemovitost a každý den prodlení je rizikem ztráty uhrazené částky za rezervaci nemovitosti.

Ti, kteří výkup nemovitosti využili, si pochvalují především rychlé připsání peněz na bankovní účet. Mezi nimi byla i paní Lenka s rodinou, která bydlela s dětmi a manželem v malém bytě 1+1. „Dlouho jsme přemýšleli, jak vyřešit situaci s nákupem nového bytu a prodejem bytu stávajícího. Nemohli jsme vyřídit hypotéku na plnou cenu nového bytu a zároveň jsme nemohli čekat dlouho na hotovost z prodeje původního bytu, protože velké a hezké byty nezůstávají v inzerci ani pár týdnů. Dělali jsme si legraci, že v naší situaci je řešením akorát okamžité stěhování podle filmu Kulový blesk. Jsme rádi, že se nám podařilo sjednat obchod se společností NaVykup.cz, dohodnout hypotéku na nízkou částku a ještě okamžitě uhradit rezervační poplatek na nový byt.“

Výkup nemovitosti jako předhypoteční úvěr

Máte nemovitost, kterou jste získali do společného dědictví? Pak je zapotřebí vyplatit ostatní společníky. Při klasickém hypotečním úvěru byste nezískali peníze na bankovní účet. Pokud využijete výkup nemovitosti, získáte okamžitě finance pro vyplacení ostatních účastníků dědického řízení. Nemovitost po úhradě dlužné částky přechází do vašeho vlastnictví, můžete s ní volně disponovat, například žádat o běžný hypoteční úvěr.

Výkup nemovitostí řeší tíživé situace

Dostali jste se do finančních potíží a hrozí vám exekuční zabavení majetku? Pak je výkup nemovitostí dobrým řešením, jak uhradit stávající dluhy. Okamžitě získáváte hotovost ve výši, která často odpovídá tržním cenám v lokalitě a odvrátíte hrozící exekuci. Při výkupu nemovitosti se společností NaVykup.cz můžete využít i zpětný leasing nemovitosti a není nutné se z oblíbené adresy stěhovat.

Jak funguje zpětný leasing nemovitostí

Zpětný leasing nemovitostí znamená, že nemovitost odprodáte a získáte finanční prostředky. Po dobu trvání úvěrové smlouvy si nemovitost pronajmete a formou nájemného se zároveň umořuje dluh na nemovitosti. Po zaplacení závazku přechází nemovitost opět do vašeho osobního vlastnictví. Zpětný leasing nemovitosti znamená, že se nemusíte stěhovat z domova, na který jste zvyklí a zároveň vám dává prostor a čas vyřešit nelehkou finanční situaci.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce