Vydělat se dá slušně i na zlatu

Zlato patří mezi nejznámější a také nejžádanější kovy na světě. Mimo šperkařské dílny o něj mají enormní zájem i mnohá průmyslová odvětví. Také proto jde o jednu z nejlepších investičních komodit, kterou si může nejen laik vybrat.

Chcete-li trochu zbohatnout a máte na kontě nějaké ty peníze navíc, jejichž ztráta vás nebude zase tolik mrzet, jděte do toho. Můžete si tak vydělat slušné peníze.

Trpělivost růže přináší

Některé investiční komodity mohou mít docela slušnou návratnost během poměrně krátké doby. To může platit i o žlutém kovu, nicméně příliš velké naděje si nedělejte. Abyste zůstali co nejvíce v plusu, vyplatí se investiční zlato nakoupit během ekonomické růstu, kdy bývá nejlevnější, zatímco s jeho prodejem byste měli počkat na nějakou velkou krizi, třeba na tu současnou.

Někdy je ovšem nutné čekat docela dlouho, často i pár let, jelikož ani krize alespoň evropského významu nepadají jen tak z nebe. V mnoha případech však není potřeba pád burzy k tomu, abyste dokázali na zlatě patřičně vydělat. Často postačí i lokální problémy, které úzce souvisí s jeho těžbou. I ty mohou s hodnotou zlata udělat docela dost. Musíte však dění průběžně sledovat.

Kde se dá zlato nakoupit?

Cena zlata nesouvisí pouze s děním na burze, ale rovněž na jeho formě. K investování se používají hlavně mince, případně slitky. Obecně jsou mince levnější a díky tomu i pro mnoho zákazníků zajímavější než cihličky, avšak ty jsou zase vhodnější pro větší investice.

Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ Říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz.

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce