Vydělat se dá slušně i na zlatu

Zlato patří mezi nejznámější a také nejžádanější kovy na světě. Mimo šperkařské dílny o něj mají enormní zájem i mnohá průmyslová odvětví. Také proto jde o jednu z nejlepších investičních komodit, kterou si může nejen laik vybrat.

Chcete-li trochu zbohatnout a máte na kontě nějaké ty peníze navíc, jejichž ztráta vás nebude zase tolik mrzet, jděte do toho. Můžete si tak vydělat slušné peníze.

Trpělivost růže přináší

- Inzerce -

Některé investiční komodity mohou mít docela slušnou návratnost během poměrně krátké doby. To může platit i o žlutém kovu, nicméně příliš velké naděje si nedělejte. Abyste zůstali co nejvíce v plusu, vyplatí se investiční zlato nakoupit během ekonomické růstu, kdy bývá nejlevnější, zatímco s jeho prodejem byste měli počkat na nějakou velkou krizi, třeba na tu současnou.

Někdy je ovšem nutné čekat docela dlouho, často i pár let, jelikož ani krize alespoň evropského významu nepadají jen tak z nebe. V mnoha případech však není potřeba pád burzy k tomu, abyste dokázali na zlatě patřičně vydělat. Často postačí i lokální problémy, které úzce souvisí s jeho těžbou. I ty mohou s hodnotou zlata udělat docela dost. Musíte však dění průběžně sledovat.

Kde se dá zlato nakoupit?

- Inzerce -

Cena zlata nesouvisí pouze s děním na burze, ale rovněž na jeho formě. K investování se používají hlavně mince, případně slitky. Obecně jsou mince levnější a díky tomu i pro mnoho zákazníků zajímavější než cihličky, avšak ty jsou zase vhodnější pro větší investice.

Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ Říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz.

- Inzerce -

TIP: Založení s.r.o. snadno ve 3 krocích online:

  • 1. Vyplňte formulář (online průvodce na pár minut)
  • 2. Podepíšete a ověříte dokumenty
  • 3. Zaplatíte pouze zákonné poplatky za registraci společnosti (notářský zápis a návrh na vklad na zápis do OR).
A firma pro vás je připravená!

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

- Z našeho e-shopu -
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Mohlo by vás zajímat ...

Inzerce