Volvo S90: Vůz pro podnikatele, kteří nechtějí splynout s davem

Jistě jste si i vědomi toho, jak velký dojem dokáže udělat automobil. Pokud jede podnikatel na důležitou schůzku, je fajn dorazit na ni v reprezentativním voze. Nikdo neříká, že musí jít o auto, které doopravdy vlastní. Jsou zakázky, na něž se vyplatí si ho půjčit. Jaký model však vybrat, když chcete zaujmout?

Na české poměry jsou obvyklé modely značky Škoda, typicky třeba Superb či Octavia. Jestli ovšem nechcete splynout s davem, chce to zvolit něco zajímavějšího. A právě proto jsme otestovali letošní nové Volvo S90.

Jaká asi bude novinka z Číny?

Letošní Volvo bylo netradičně vyrobeno v Číně, s potěšením ale můžeme konstatovat, že na jeho kvalitu to nemělo nejmenší vliv. Je o 10 cm delší než loňský model, můžete si ho pořídit s hybridním motorem a také s pohonem 4×4. Právě takové jsme zkoušeli my. Konkrétně šlo o automat Volvo S90 D4 na naftu, se spotřebou 8 l/100 km a výkonem 140 kW, 192 koní.

Brázdili jsme silnice s tichým elegánem

První dojem byl perfektní, což byste ale u auta tohoto typu nejspíš očekávali. Volvo S90 je elegán na první pohled, s nímž si ostudu určitě neuděláte. Na ulici budete přitahovat pohledy kolemjdoucích, nicméně pouze z důvodu skandinávského designu, nikoliv zvuku. S90 je totiž mimořádně tichý. Automatická převodovka funguje hladce. Co nás ale překvapilo nejvíc, je zrychlení. Volvo použilo novou technologii Power Pulse využívající stlačený vzduch, a tak stačí trochu šlápnout na plyn a zrychlení vás hned zatlačí do sedaček. Ty jsou mimochodem moc pohodlné.

Vozili jsme se ve skandinávském krasavci

Interiér se povedl na jedničku. Sedačky jsou velmi pohodlné, jak je u Volva známé, řidič dobře dosáhne všude kolem sebe, hezky vidí z předního okna. Viditelnost z toho zadního trochu kazí dva tlusté sloupky, avšak díky parkovacímu asistentovi je parkování hračkou. Vše se vám zobrazuje na dostatečně velkém devítipalcovém dotykovém displeji. Je dost citlivý a vzhledem k malým ikonám se hůře ovládá za jízdy. Ale nejde o nic hrozného.

CD, MP3 a DVD přehrávač je považován spíše za standard. Co ale úplně běžné zatím není, je automatická klimatizace a vyhřívaná sedadla. V létě i v zimě tedy máte postaráno o příjemnou teplotu. A navíc toho místa! Vůz patří k největším ve své kategorii, i vyšší pasažéři tedy mají kam dát nohy.

V tomto Volvu se budete cítit jako král

Volvo S90 je určitě skvělým společníkem na všechny důležité schůzky. Zvedne vám sebevědomí, a navíc v něm budete v bezpečí. Podle Euro NCAP je jedním z nejbezpečnějších vozů ve své třídě, má asistenci jízdního pruhu a rozpoznávání silničních značek. Všechno tohle by mělo být především na řidiči, ale i nás bavilo si s těmito technologiemi hrát. Volvo je synonymem pro bezpečnost a tento model nám to rozhodně potvrdil.

Za zapůjčení děkujeme autopůjčovně OneTwoGo. Na to, kolik stojí půjčení Volva S90, se můžete podívat přímo na jejich web. 

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce