Hledáte kvalitní letní pneumatiky za rozumnou cenu?

Test letních pneumatik opět lehce zamával s naším přesvědčením o těch nejlepších výrobcích pneu. Přes padesát sad pneumatik prokazovalo své vlastnosti především v brzdné dráze na suchém a mokrém povrchu. Rozhodující byly samozřejmě i spotřeba a opotřebení pneumatik. Další faktory ovlivňující výběr pneumatik jsou spíše subjektivní. My se v tomto článku zaměříme především na pneumatiky s poměrem cena výkon, abychom vám nejen dobře poradili, ale i ušetřili vaše peníze.

Porovnejte výsledky z více testů

Pro důkladné vyhodnocení zásadních vlastností je dobré prohlédnout si výsledky několika testujících organizací. Test letních pneumatik 2018 nabízí komplexní přehled různých dezénů testovaných v odlišných organizacích. Mějte na paměti, že výrobce, který exceluje v testech se zimními pneu, nemusí bodovat s letními. Směsi jednotlivých dezénů se liší stejně jako hloubka či tvar a množství vzorků.

Falken pro osobní automobily se sportovním duchem

Nejen výsledky testů, ale i recenze zkušených zákazníků se shodují na velmi dobrém a spolehlivém výkonu pneumatik značky Falken, který jde ruku v ruce s přijatelnou cenou. Falken Azenis FK510 vhodný pro osobní automobily je dokonce označován modelem roku 2018, v několika testech se umístil na třetím i prvním místě. V hodnocení se doslova uvádí, že výkon je stabilní na mokrém i suchém povrchu. Perfektně sedí v zatáčkách i při vyšších rychlostech, krátká brzdná dráha, cena za sadu vzhledem k vlastnostem velmi dobrá. Jejich mínusem zdá se být pouze lehce vyšší valivý odpor, což může občas zvyšovat spotřebu paliva.

Excelentní R18 jedině od Michelin

Dalším favoritem letošního roku zda se být Michelin Pilot Sport 4. Pyšní se prvním místem v několika testech. Někoho může odradit vyšší pořizovací cena (pneu pořídíte od 2.208 Kč), nenechte se jí odradit, pneumatiky Michelin vám investici vrátí svým dlouhým nájezdem a životností. Michelinky patří mezi skutečné držáky, navíc vás ohromí svou dynamikou, přilnavostí i stabilitou na nerovných terénech i ve vysoké rychlosti. Oceníte jejich předvídatelnost a relativně nízkou hlučnost. Lehce nejisté jsou jen v příčném aquaplaningu.

Překvapivé vlastnosti pneumatik z nižší třídy

Výrobce pneumatik Firestone má mnoho příznivců. Mnozí z nich ho volí kvůli ceně, jiným není líno porovnat si jeho výsledky v testech, pročíst recenze, a nakonec sami otestují a zjistí, že tento zdánlivě průměrný výrobce dokáže poskytnout hodně muziky za málo peněz. Konkrétně je řeč o Firestone Roadhawk. ADAC 2018 dokonce umístil tyto pneumatiky na čtvrté místo v testu letních pneu. Projevily svůj vyrovnaný výkon ve všech disciplínách. Průměrné jsou i spotřeba paliva a valivý odpor. Pokud hledáte pneu za nízkou cenu, které jsou spolehlivé a něco vydrží i při ročním nájezdu 40.000 km, pak pro vás máme ještě jeden tip. Hankook Ventus Prime 3 zabodoval o něco lépe než Firestone a je levnější.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce