Věděli jste, že firmu založíte i přes internet? Poradíme vám, jak na to

V posledních deseti letech se výrazně zvýšil počet společností s ručením omezeným. Podnikatelé totiž upřednostňují danou formu podnikání namísto toho, aby byli osobami samostatně výdělečně činnými. Důvodů je hned několik, přičemž tím hlavním je, že neručí celým svým majetkem, ale pouze majetkem společnosti. Pokud jste se rozhodli založit si vlastní firmu, nemusíte chodit po úřadech, stačí si všechno zřídit prostřednictvím internetu. Jak na to?

Jestliže byste rádi věnovali čas něčemu jinému, objednejte si založení s.r.o. u zprostředkovatele. První možností, jak požádat o založení společnosti, je kontaktovat pracovníky skrze bezplatnou telefonní linku. Ovšem přijatelnější variantou je vyplnit online formulář, na jehož základě systém vygeneruje všechny potřebné dokumenty, které potom zprostředkovatel použije na úřadech k registracím.

Výhody založení s.r.o. na dálku

Pokud hledáte důvody, proč se obrátit na zprostředkovatele a nezakládat si společnost sami, v následujících řádcích vám je prozradíme. V první řadě ušetříte spoustu času. Sami byste zakládali společnost s ručením omezeným minimálně dva týdny, mnohdy i více, než zajistíte všechny potřebné podklady. Zprostředkovatel je však v zakládání firem zběhlý, a proto můžete začít s podnikáním klidně už za pět dnů od odeslání výše zmíněného formuláře.

Co všechno zprostředkovatel zajistí?

V ceně za založení s.r.o. je zahrnuta nejen služba jako taková, ale i veškeré poplatky, které byste platili, i kdybyste si zakládali firmu sami. Jedná se konkrétně o soudní poplatek, poplatek za vystavení živnostenských oprávnění, sepsání společenské smlouvy formou veřejné listiny, poplatky za pořízení výpisů z rejstříku trestů a katastru nemovitostí a ostatní výdaje.

Na koho se obrátit?

Jestliže tedy hledáte konkrétního zprostředkovatele dané služby, můžete se obrátit například na firmu zalozenifirmyonline.cz, která má oproti konkurenci široký záběr služeb. Vedle založení s.r.o. ještě nabízí prodej ready-made společností, provádění změn ve společnosti, vedení účetnictví či poskytování virtuálního sídla.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce