Hypotéku na byt může pomoci hradit jeho pronájem

Investice do nemovitosti, kterou budeme následně pronajímat, může představovat jeden z lukrativních způsobů, jak splácet hypoteční úvěr a ještě dobře se zajistit do budoucna.

Volba cílového regionu je základ

Pořídit si byt, ať už v družstevním či osobním vlastnictví, a nabídnout jej pro další pronájem může být skvělou alternativou k investicím do cenných papírů, drahých kovů nebo uměleckých předmětů. Je však třeba vše řádně rozvážit. V první řadě je zde výběr regionu, protože od něj se odvíjí nejen cena bytů, ale také atraktivita pro nájemce. Obecně platí, že velká města, mezi nimi i Praha, mají větší šance. Dobrou volbou může být i pořízení bytu v blízkosti vysokých škol, kde jsou rozsáhlé možnosti pro pronájem skupině studentů – ti jsou v řadách neplatičů jen výjimečně.

Za jak dlouho se byt zaplatí?

Rentu začne vytvářet pronájem až po určité době, v mnoha případech se zaplatí za několik let, v Praze se někdy musí čekat i celou generaci. Například na Ústecku nebo Ostravsku jsou byty levnější, na druhou stranu jsou zde lokality, které se nedají označit právě za výstavní a sehnat nájemce může být výrazně složitější.

Nejde o bezpracný zisk, protože koupí bytu teprve vše začíná. Natrefit na opravdu spolehlivého nájemníka, který ve vašem bytě zůstane celé roky? To může být sázka do loterie, na místě je proto sjednání kvalitního pojištění majetku. V neposlední řadě platí, že pokud nikoho delší dobu nenajdete, půjde potom celý nájem z vaší kapsy (a jde o v podstatě zbytečný výdaj).

Financování přes hypotéku je časté

Mnoho lidí investuje do nemovitostí tak, že si nejprve sjedná hypoteční úvěr a posléze byt pronajímá, aby si na sebe postupně vydělal. V případě nalezení zajímavé lokality, prověřeného nájemníka a získání výhodného úroku hypotéky může jít o skutečně dobrou investici.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce