Operativní leasing pro firmy ušetří náklady

Provoz každého automobilu je drahý a u firemní flotily to platí mnohdy i několikanásobně. Není se čemu divit, jelikož jakýkoli autopark postupně stárne a souvisejí s ním náklady týkající se především oprav vozů. Amortizace, tedy nahrazování opotřebovaných náhradních dílů novými, je neskutečně nákladná. I proto není od věci popřemýšlet nad operativním leasingem, který vás před tímto strašákem ochrání. Jaké jsou tedy jeho hlavní přednosti?

V čem tkví úspory u operativního leasingu?

Ať už zvolíte financování prostřednictvím operativního leasingu na jakýkoli vůz, určitě ušetříte. Jako příklad vezmeme cenu provozu vozidla určeného pro střední management. Ta se bude vztahovat na čtyřleté období. Budete-li automobil kupovat z vlastních naspořených zdrojů, stane se součástí vašeho majetku, nicméně zaplatíte celkem cca 450 958 korun, při bankovním úvěru na vůz se s cenou dostanete na 383 595 korun. U operativního leasingu vyjde celková cena na 364 996 korun. Tato vzorová kalkulace počítá s celkovými náklady na koupi a provoz vozu během 4 let, započítává například dálniční známku, výměnu pneumatik nebo povinné ručení. Právě toto moderní financování dokáže přinést úsporu na následujících položkách. Neplatíte u něj za:

  • výměnu pneumatik,
  • silniční daň,
  • registraci vozidla,
  • povinné ručení,
  • havarijní pojištění.

To vše platíte v rámci měsíční leasingové splátky. Připočítat je zapotřebí také ušlý zisk. Pokud financujete nákup vozů, nemůžete logicky počítat s tímto budgetem pro jiná odvětví. Vozy ztratí na své hodnotě hlavně kvůli zmiňované amortizaci. Proto se podnikatelům nevyplatí kupovat stále nová auta z vlastních zdrojů. Operativní leasing toto naopak umožní. Úplně přesně si můžete úsporu spočítat na speciální kalkulačce úspor.

Ušetřete si administrativu i vlastní nervy

Jestliže bude vaši flotilu spravovat externí firma, ušetříte i na nejrůznějších doplňkových službách. Za všechno totiž ručí samotná leasingová společnost. Postará se o vše, co souvisí s provozem automobilů. Jde především o:

  • servis aut (Po dobu trvání opravy získáte zdarma náhradní vůz.),
  • nákup dálniční známky,
  • odtah vozu v případě nehody,
  • nonstop asistenční služby,
  • odškodnění pojišťovnou po nehodě.

Po skončení samotného leasingu auto buď za výhodnou cenu odkoupíte, anebo jej vrátíte a pořídíte úplně nové. Zpravidla se leasingová smlouva uzavírá na dobu od 12 do 60 měsíců.

Spolehněte se na profesionálního partnera

Výbornou volbou je realizace operativního leasingu u LeasePlan. Tato společnost vznikla v Holandsku již před více než 50 lety. V současné době spravuje cca 1,5 milionu vozidel ve 30 zemích světa. V České republice zahájila svou působnost v roce 1996, kdy se stala vůbec první firmou, jež nabídla operativní leasing.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce