Jak na kvalitní čištění auta?

Lidé tráví za volantem velké množství času, a proto je potřeba, aby tomu odpovídala i čistota a kvalita interiéru. Jen tak se mohou řidiči ve svém autě cítit dostatečně komfortně. Čistý vůz je navíc i skvělou vizitkou, která na ostatní dělá správný dojem. Bez pravidelného čištění auta se proto motoristé neobejdou. Víte ale, jak na to?

Péče o interiér vozu je komplexní záležitostí. V prvé řadě je potřeba z auta vyjmout koberečky a osobní věci z nejrůznějších kapes a přihrádek. V autě by neměly zůstat žádné obaly od jídla, papíry nebo třeba plechovky.

Kvalitní vysátí je alfou a omegou úspěchu

Následně se pusťte do vysávání. Zaměřte se nejen na podlahu a koberečky, ale na celý interiér. Nezapomeňte tedy na prach ze sedadel, palubní desky i dalších částí, a to včetně mřížek ventilace. Pokud chcete interiér vašeho vozu vysát opravdu kvalitně, neobejdete se bez vysokotlakého vysavače s kombinovaným nástavcem, jehož cenovka standardně převyšuje i hranici 12 tisíc korun.

Vsaďte na takový vysavač, ke kterému výrobce přibalil i další nejrůznější nástavce, a to včetně svítící štěrbinové hubice, která se může skvěle hodit také pro osvětlení tmavých prostor. Ke skvělým pomocníkům se řadí i vysunuté měkké nylonové štětiny, které jsou ideální na boky auta či palubní desku. Při vysávání neopomeňte ani zavazadlový prostor, který je často plný chlupů či kamínků.

Rozlišujte textilní a kožené autosedačky

Jakmile máte vysávání úspěšně za sebou, posuňte se dál, ideálně rovnou na autosedačky. Pokud máte v autě sedačky z kůže, tak je nejprve otřete, pokračujte nástřikem speciálního přípravu přímo na kůži a jemných kartáčkem povrch autosedačky krouživými pohyby pořádně vyčistěte.

Jestliže máte ve svém voze sedačky z textilie, je postup jiný. Sežeňte speciální pěnový čistící přípravek přímo na textilní sedačky a rovněž i utěrku z jemných mikrovláken.

Ve většině případů se však neobjedete bez důkladnější mokré varianty čištění, se kterou vám rádi pomohou odborníci. Ti mají na čištění auta k dispozici kvalitní tepovač, díky kterému speciální roztok nejprve aplikují hluboko do textilie a následně jej již bez nečistot vysají zpět do přístroje.

Jakmile vaše autosedačky září novotou, pomalu se již blížíte k cíli. Zaměřte se na volant a palubní desku. Vsaďte na univerzální přípravek, který na jejich povrch aplikujete. Vezměte si čistou utěrku z jemných mikrovláken a vše důkladně setřete. Neopomeňte ani zrcátka a následně sáhněte po příjemné vůni, díky které se budete ve vašem autě cítit perfektně.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce