PROROZVOZ míří za hranice: Investice 2 mil. eur a plány do roku 2024

Česká logistická společnost získala nového zahraničního investora, díky kterému by v roce 2024 mohla rozšířit své působení do sousedního Polska a Maďarska. Finanční prostředky dále poputují na technologický rozvoj a rozšíření vozového parku. V současné době patří Prorozvoz k jedničkám na poli last mile delivery a same day delivery služeb a díky této expanzi své postavení na trhu upevní.

Mezi plánované technologické inovace patří například rozsáhlejší využití aplikace a umělé inteligence do provozních systémů společnosti. „AI pomůže zrychlení růstu delivery trhu, bude plánovat logistiku, řídit kapacity, vyhodnocovat efektivitu a informovat koncového zákazníka o přesném dodání objednávek v živém trackování.“ předpovídá CEO a zakladatel společnosti Jan Kryštof.

PROROZVOZ tak posílí svou efektivitu v oblasti last mile delivery – klíčového úseku logistického procesu všech segmentů, který zásadním způsobem ovlivňuje spokojenost koncového zákazníka. Důraz je kladen také na rozvoj franchisingu. „V současné době je již 65% měst v segmentu express food delivery ve franšízovém modelu. To PROROZVOZU pomůže v rychlejším růstu, větší penetraci v rámci regionů a rychlejšímu doručování objednávek ve stejný den“.

Během svého pětiletého působení na trhu PROROZVOZ doručil již více než pět milionů objednávek v sektorech food delivery, e-commerce či rozvozu potravin. ,,V letošním roce doručíme přes 1,7 milionů objednávek a největší nárůst pociťujeme právě v e-commerce a chlazených i nechlazených potravin“. Díky vysoké adaptabilitě služeb je schopen nabídnout logistické řešení jak menším, lokálním firmám, tak nadnárodním řetězcům. V současné době služby PROROZVOZU využívají například společnosti KFC, Rohlík.cz, Zásilkovna, NutritionPro, FOODORA nebo Wolt.

Díky páteřní logistice dokáže PROROZVOZ efektivně pokrýt celé území Česka a Slovenska a poskytovat služby ,,same day delivery“ nejen v rámci jednoho města, ale napříč Českem a Slovenskem, čehož hojně využívají například firmy s krabičkovými dietami, chlazené výrobky nebo balíkové služby. Tato efektivita je zajištěna kvalitní infrastrukturou a vlastním live tracking systémem, který umožňuje plánovat doručení s přesností 15–30 minut již 48 hodin dopředu. V současné době operuje PROROZVOZ ve více než 30 českých městech. Expanze zahrnuje také Slovensko, kde má firma začala operovat v červenci 2023 a momentálně pokryto osm měst. PROROZVOZ vytrvale posiluje svou pozici na trhu, zdůrazňuje svůj závazek kvalitních a rychlých dodávek a připravuje se na další etapu svého růstu. ,,Dnes jsme již ve fázi kdy doručujeme objednávku tentýž den naloženou v Plzni koncovému zákazníkovi v Košicích“

Investice zahraničního investora, plánované rozšíření technologií a vozového parku jsou jasným signálem, že se PROROZVOZ stává klíčovým hráčem v oblasti last mile doručování ve středoevropském regionu.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce