4 tipy, jak posílat zásilky bezpečně

Pravidelně posíláte zásilky a chcete, aby všechno zboží dorazilo k zákazníkům bez problémů? Na slušné a opatrné zacházení dopravců nelze příliš spoléhat, takže je dobré zaměřit se na opravdu pečlivé a bezpečné zabalení. Jak to udělat a co všechno k tomu budete potřebovat? S tím vám pomohou následující 4 praktické rady.

Kvalitní a pevné krabice

Ať už posíláte knížky nebo třeba skleničky, vždy se hodí mít pevné kartonové krabice. Jde totiž o první bariéru chránící obsah před poškozením. Kvalitní krabice z dutinkového kartonu jsou odolné i například proti promáčknutí nebo jinému poškození. Kartonové krabice jsou dodávány rozložené, což šetří prostor ve skladu. Složení a příprava pro vložení zboží je zároveň velmi jednoduchá a zabere jen pár vteřin. Manipulace a skladovací podmínky pro obalový materiál patří mezi další kritéria, která pomohou s úspěšným výběrem. Dalším kritériem je samozřejmě cena, kdy je žádoucí co nejvíce snížit náklady na balné.

Samotná krabice však nestačí. Může se totiž stát, že se volně uložená věc uvnitř rozbije kvůli nárazu do stěn krabice a podobně. Cílem je tedy zabránit pohybu obsahu a vše řádně zafixovat pomocí vhodně zvolených materiálů.

Vhodný výplňový materiál

Pro zafixování posílaných věcí uvnitř krabice se používá výplňový materiál. Jde o něco, čím doslova ucpete volné místo tak, aby se uvnitř balíčku ideálně nic nehýbalo. Jako výplň do krabic se používá zejména bublinková fólie, která díky vzduchové výplni bezpečně chrání obalený obsah. Dalším fixačním materiálem mohou být nejrůznější vzduchové polštářky, polystyrenová tělíska, skládaný papír nebo například kartonová drť. Využít se dají také staré noviny a papíry, ale takové zabalení nepůsobí příliš profesionálním dojmem. Zkuste promyslet, co nejlépe ochrání právě váš produkt a zároveň bude svým způsobem ladit ke značce.

Krabice správných rozměrů

Při objednávání obalových materiálů se podívejte na věci, které prodáváte. Jak jsou velké, kolik toho lidi objednávají? Podle toho zjistíte, jaké rozměry krabic budou vhodné. Nákupem více variant a jejich správnou volbou šetříte své vlastní náklady na výplňový materiál i životní prostředí. Za čas zjistíte, jaký rozměr se používá nejčastěji, a druhou objednávku tomu přizpůsobíte. Není problém najít ani atypické krabice, tubusy a role, tak, aby bylo možné zabalit téměř každý produkt.

Označení křehkých věcí

Precizní zabalení poštovní krabice je vhodné podpořit i správným označením. Týká se to hlavně opravdu křehkých a citlivých zásilek, které je dobré doplnit výraznou samolepkou s nápisem křehké. V některých případech je také potřeba označit, jakou stranou mají být zásilky pokládány, případně následně rozbalovány. Důkladné a jasně viditelné označení dá všem pracovníkům přepravních služeb najevo, že s tímto balíčkem musí zacházet opatrně, což pomáhá se zvýšením šancí, že obsah dorazí opravdu nepoškozený a v dobré kondici.

Bonusový tip na bezpečné a zároveň hezké zabalení

Krabice je první věc, kterou zákazník uvidí, jakmile mu přijde objednávka. Z toho důvodu si dejte záležet na stylu zabalení a klidně přidejte něco navíc. Konkrétně se často využívají například vlastní lepicí pásky s potiskem, kde může být adresa vašich webových stránek, název obchodu či slogan. Příjemným doplněním mohou být také nejrůznější samolepky opět s logem či vaší značkou. Jde o drobnosti, které však ve výsledku podporují tvorbu značky a dostávají povědomí o vašem podnikání ještě o kousek dál. Na vaše stránky totiž může zavítat i pracovník rozvozu či doručovací služby, kterého zaujme vaše logo či nápis, což je dalším plusovým bodem.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce