Potkala vás životní krize? Naučte se s ní zatočit

Životní krize může postihnout každého z nás. Jak s ní ale úspěšně zatočit? Přečtěte si pár tipů na to, jak si opět nastolit pocit štěstí a spokojenosti. 

Každá krize přichází postupně

V životě každého z nás se s největší pravděpodobností budeme muset vypořádat s nějakou negativní událostí. Velkému množství životních krizí přitom předchází neustálé popírání sebe sama, svých pocitů a potřeb. 

Často v tomto období dostáváme drobné signály, které nám zasílá naše tělo. Jednat se může o nejrůznější bolesti, infekce i nesmyslná zranění, která máme tendenci dlouhodobě přehlížet a potlačovat. 

Všechny tyto faktory si tak uvnitř sebe střádáme jako pod pokličku. Dříve nebo později však tato poklička odskočí a obsah v hrnci vybublá ven. 

TIP: Přihlaste se na kurz pro osobní rozvoj a naučte se velké množství technik v oblasti osobního rozvoje. 

3 možnosti řešení, které má každá situace

Ať už se v současné době potýkáte s jakoukoliv krizí, uvědomte si, že zpravidla máte minimálně 3 možnosti řešení.

Můžete se s danou situací smířit, najít si zde svůj prostor a nadále žít, aniž by vás celá situace obtěžovala. Nebo můžete podmínky fungování změnit tak, aby pro vás situace byla akceptovatelná. A nebo můžete ze situace odejít.

Jak životní krizi lépe zvládnout

Pokud vás životní krize potkala, můžete se inspirovat několika tipy, které vám mohou pomoct ji překonat.

Ze všeho nejdříve se zamyslete nad tím, kdy a v jakých situacích používáte slovo MUSÍM. A zkuste jej začít nahrazovat slovem MOHU. Zamyslete se poté, co přesně to pro vás znamená a jakou změnu to pro váš život přináší. 

Snažte se přemýšlet o svých motivech a postojích. Uvědomte si, že je třeba se starat ze všeho nejdříve o sebe a svou vlastní pohodu. Jedině tak se budete moct postarat o všechny ostatní. 

Nepřehlížejte signály vašeho těla. Pamatujte na to, že naše tělo a mysl je jeden propojený systém. A změna v jednom směru dokáže vyvolat změnu v tom druhém. 

Více informací ze světa osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce