Podnikatelé naráží na problémy s úvěry. Jak získat půjčku bez doložení příjmů?

Podnikání nabízí svobodu a možnost vyšších příjmů. Současně s sebou ale nese riziko při žádosti o úvěr. Vyřídit půjčku v bance jako podnikatel je stále administrativně náročnější než pro zaměstnance. Je možné získat půjčku bez doložení příjmů?

Poskytnutí půjčky s potvrzením o příjmu

Zaměstnané osoby mají při žádostech o půjčku poměrně snadnou cestu. Stačí kontaktovat banku nebo úvěrovou společnost, doložit osobní doklady a potvrzení o příjmu. Věřitel považuje zaměstnance za spolehlivého dlužníka, protože jeho příjem je pravidelný, předvídatelný a ve stejné výši. Jednoduše mu vypočítají maximální možnou výši půjčky i doporučí splátku tak, aby jej měsíčně příliš nezatížila.

Zaměstnanci však tvoří jen část populace. Řada lidí podniká, pracuje na nejrůznější dohody, pobírá autorské honoráře, má příjmy z pronájmu, investiční podíly nebo jiné příjmy. Jak získat půjčku, když jsou vaše příjmy nepravidelné? Nebo když nemůžete doložit jejich výši?

Jak získat půjčku bez dokládání příjmů

Pro mnoho lidí jsou příjmy a žádost o úvěry natolik soukromou a důvěrnou informací, že si nepřejí, aby se zaměstnavatel dozvěděl o tom, že žádají o úvěr.

Jak postupovat, když příjmy nechcete dokládat?

Můžete kontaktovat vlastní banku. Zpravidla jim bude stačit pohled na obraty na vašem bankovním účtu. U ostatních věřitelů můžete předložit výpisy z účtu za několik měsíců zpětně. Obvykle výpis z účtu nahradí tradiční potvrzení od zaměstnavatele.

Jak postupovat, když příjmy nemůžete doložit?

Podnikatelé, investoři nebo osoby s autorskými honoráři mají problém doložit výpis z účtu a na něm pravidelné příjmy. Věřitelé v takovém případě požadují daňová přiznání. Někde postačí daňové přiznání za jeden rok a jinde je třeba doložit až 3 daňová přiznání zpětně.

Výpočet příjmů podle daňového přiznání

Při žádosti o úvěr a potvrzení příjmů doložením daňového přiznání je čistý zisk po zdanění a všech odvodech vydělen 12. Z této částky se poté vychází při žádosti o půjčku. Postup ale naráží na několik skutečností:

  • Uplatnění nákladů paušální částkou nereflektuje skutečné příjmy.
  • Od základu daně jsou odečítány nejrůznější slevy a bonusy.
  • Podnikatelská činnost může být kratší.

Osoby samostatně výdělečně činné se zároveň mohly přihlásit k takzvané paušální dani, která nezakládá povinnost daňového přiznání.

Jak získat půjčku, pokud věřitel vyhodnotí vaše příjmy jako nedostatečné?

Nízké úrokové sazby půjčky bez příjmů

Půjčka pro podnikatele představuje pro věřitele vysoké riziko a vysoké riziko se promítá do úrokové sazby. Existují půjčky bez příjmů s nízkou úrokovou sazbou? Ano. Můžete využít nebankovní půjčky bez doložení příjmů. Půjčky jsou ručeny nemovitým majetkem a díky tomu jsou poskytovány na nízký úrok. Ačkoliv se obecně nazývají nebankovní hypotékou, peníze získané z úvěru mohou být použity na jakýkoliv účel. Další výhodou je fixní úroková sazba a možnost kdykoliv splatit úvěr dříve.

Jak vybrat půjčku bez doložení příjmů

Pečlivě vybírejte poskytovatele půjčky a srovnávejte především sazbu RPSN. Ta označuje celkové náklady úvěru. Někteří poskytovatelé půjček nabízejí úvěr se sazbou RPSN dokonce vyšší než tisíc procent! Hledejte společnost, která má transparentní podmínky a dobrou pověst. Například společnost Zoxo zveřejňuje veškeré dokumenty a podmínky úvěru na stránkách, zároveň nabízí možnost refinancování úvěru nebo možnost předčasného splacení půjčky bez sankcí a poplatků. Veškerou dokumentaci můžete dokonce vyřídit online.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce