Nebankovní půjčky pro podnikatele jsou dostupnější než dřív. Ale…

Otázka financování byznysu se nevyhne téměř žádnému podnikateli. Zatímco někdo sáhne do vlastních úspor, jiný se musí spolehnout na bankovní či nebankovní půjčku. V dnešním článku si povíme, kde můžete úvěr sehnat a na co si u něj dávat pozor.

Kam pro podnikatelskou půjčku?

V ověřených bankách se zpravidla setkáte s transparentními podmínkami, ale často také velmi vysokým úrokem či naprostým odmítnutím vaší žádosti. Na atraktivitě těchto produktů nepřidává ani fakt, že se žadatelé často setkávají se zdlouhavým schvalovacím procesem. Řešením může být online nebankovní půjčka, se kterou můžete mít peníze na účtu už během pár minut.

Poskytovatelé těchto úvěrů bývají benevolentnější, a tak ve spoustě případů půjčí peníze i těm, kteří by u banky neuspěli. Tyto a další skutečnosti posilují trh nebankovních půjček, který v posledních letech nabírá na popularitě jak u běžných spotřebitelů, tak podnikatelů. Nicméně i když v roce 2016 vstoupila v platnost novela zákona, díky které je tento trh regulovanější, stále se můžeme setkat s řadou podvodných subjektů.

Nebankovní půjčka pro podnikatele může zachránit váš byznys v krizi či poskytnout prostor pro další růst. Pakliže však při sjednávání nebudete obezřetní, můžete se snadno dostat do problému, ze kterého nebude tak snadné vykličkovat.

Při žádosti o úvěr si dávejte pozor na tyto body

Díky uživatelským recenzím i přímým doporučením si můžeme poskytovatele ověřit ještě dříve, než o cokoliv zažádáme. Negativní zkušenosti druhých neberte na lehkou váhu a naopak přebytek pozitivních je dobré zpochybňovat – můžete se totiž setkat s falešnými recenzemi, které subjekt vyzdvihují do výšin, i když realita je jinde. 

Ptejte se reálných zákazníků, pročítejte informace uvedené na webu poskytovatele nebankovní půjčky a klidně mu nezávazně také zavolejte – pokud vám něco na jeho jednání nesedí, bude lepší dát ruce pryč.

Pakliže jste se rozhodli o úvěr zažádat, rozhodně nepodepisujte nic, čemu kompletně nerozumíte. Poskytnutou smlouvu si můžete pro jistotu nechat ověřit i právníkem. Plusovým bodem v důvěryhodnosti subjektu je alespoň rámcová dokumentace dostupná na webu. Budete tak vědět, jak by mohl závazek se všemi jeho náležitostmi vypadat ještě předtím, než jej stvrdíte vaším podpisem. 

Od různých společností je na internetu možné zažádat o nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy, dejte si však pozor, zda poskytovatel nenabízí nulový úrok. Zpravidla to totiž znamená, že výrazně přeplatíte na administrativních nákladech, jako jsou poplatky za vyřízení, čerpání, vedení účtu a další. Nulové procento je navíc většinou nabízeno pouze po omezenou dobu. Po několika měsících může začít platit enormní, vysoce nevýhodný úrok.

Externí financování jako prostředek růstu e-shopu

Jestliže provozujete e-shop, uvedené body pro vás samozřejmě platí také. Nicméně v případě potřeby je vhodné o nebankovní podnikatelský úvěr zažádat spíše prostřednictvím specializované služby. Na českém trhu se můžete setkat například se službou Lemonero, která disponuje speciálním systémem vyhodnocování žádostí postaveném na umělé inteligenci. 

Díky němu dokáže váš e-shop „oskenovat“ a odhadnout jeho přibližnou profitabilitu a budoucí trendy. Na základě získaných dat vás pak systém informuje, na jaký obnos dosáhnete. Tato rychlá nebankovní půjčka pro podnikatele je tak perfektním způsobem, jak si zajistit finance pro růst vašeho e-shopu či zalepení nečekané investice.

Lemonero schvaluje až 82 % žádostí a peníze můžete mít už během 10 minut. Rychlost vyřízení může snadno konkurovat všem ostatním poskytovatelům. Prostředky získané touto rychlou nebankovní půjčkou můžete investovat například do vašeho marketingu či skladových zásob.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce