Kartonová krabice má široké uplatnění. Jak vybrat tu správnou?

V současné době kartonové krabice představují nejpoužívanější obalový materiál, protože je komfortní na používání, cenově dostupný a také odolný. Nicméně sáhnout po správné variantě není až tak jednoduché, protože před samotným výběrem byste si měli ujasnit nejen to, jakou velikost potřebujete. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké další aspekty je nezbytné zvážit.

Každá kartonová krabice má své parametry. Zatímco některá je ideální pro přepravu lehkých předmětů, jiná zvládne i vskutku těžké výrobky.

Materiál

Kartonové krabice jsou lehké, přitom však extrémně odolné. Poslední věc, jakou potřebujete, je poslat výrobek v krabici, která by nakonec dorazila roztrhaná a s promáčklinami na povrchu. Poštovní krabice jsou přizpůsobené náročným podmínkám, a proto se skládají z několika vnějších vrstev, jež jsou uvnitř obložené papírovou drážkou.

Vnější vrstvy se vyrábí z různých materiálů, především pak z kraftového papíru, jenž je považován za pevnější a kvalitnější než recyklovaný papír, který je zase mezi vnějšími vrstvami. Stejně tak je kraftový papír odolnější vůči vodě, a proto je vhodnější pro přepravu. Někdy se totiž může stát, že kartonová krabice přijde do styku s deštěm.

V neposlední řadě je nezbytné zmínit, že na kraftový papír se mnohem lépe tiskne. Spolu s jeho odolnými vlastnostmi je tedy považován za nejlepší materiál pro kartonové krabice.

Tloušťka

První možností jsou jednostěnné lepenkové krabice, které se používají hlavně k ukládání věcí anebo přepravě lehkých výrobků, u nichž je nepravděpodobné, že by se při přepravě poškodily. Nicméně nenechejte se zmást jednostěnným skeletem, protože taková úložná krabice unese klidně až patnáct kilogramů.

Další variantou jsou dvoustěnné kartonové krabice. Jak už samotný název napovídá, jsou silnější než jednostěnné alternativy a obvykle se používají k ukládání těžších předmětů, jako jsou třeba knihy. Krabice jsou odolnější a hůře se promáčknou, roztrhnou či ohnou, a tak máte jistotu, že se pod náporem další krabice neprohne. Co se týče nosnosti, ta bývá do třiceti kilogramů.

Velikost

Kupovat velkou krabici pro zaslání malého výrobku je zbytečné a neekonomické, takže před odesláním je potřeba položku (respektive položky) změřit. Pokud plánujete zaslat pouze jednu věc, tak je výběr krabice jednoduchý, ale co když potřebujete odeslat více různých produktů?

Odhadněte nejprve, kolik místa v krabici zaberou jednotlivé položky, a tím získáte představu o tom, kolik místa ve skutečnosti potřebujete. Rozměry se udávají v následujícím formátu, a to D׊×V, přičemž D je délka, Š je šířka a V je výška. Většinou se rozměry udávají v milimetrech.

Tvar

Kartonové krabice na stěhování i zasílání poštou se vyrábí v různých tvarech. Běžné jsou obdélníky s různými délkami všech rozměrů. Některé krabice jsou užší, jiné zase širší. Ještě jsou krabice i ve čtvercovém tvaru, ovšem ty nejsou tak často žádané.

Závěr

Jestliže hledáte internetový obchod, kde byste si mohli objednat archivační krabice i krabice poštovní, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Obaly KREDO, který spadá pod hlavičku velkoobchodu EUROPAPIER. Zmíněný velkoobchod s papírem vznikl v roce 1971 ve Vídni a postupně se rozšířil do dalších zemí střední a východní Evropy, přičemž Česká republika nebyla výjimkou.

V nabídce najdete nejen kartonové krabice, ale e-shop prodává i obálky, tašky, výplňový a fixační materiál, kancelářské potřeby, ochranné hrany či balicí pomůcky. Budete nad míru spokojení nejen s kvalitou, ale také cenovou politikou. Velkoobchod vyrábí krabice i na míru podle přesně zadaných rozměrů.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce