Kde sledovat Oktagon a jak na něm vydělat

Máte rádi zápasy MMA? Aby ne, vždyť nabízejí spousty zábavy. Dokážou v sobě spojit fakticky všechno. V první řadě je nutné uvést maximální možnou míru napětí. Nikdy nevíte, jak konkrétní zápas dopadne. I ten největší favorit může nakonec prohrát.

Přesto je možné podle aktuální formy vytušit, kdo bude mít nakonec ruce nahoře. U nás se zápasy MMA konají pod hlavičkou organizace Oktagon MMA. Ta nabízí spousty různých zajímavých klání, jež stojí za zhlédnutí. my se v následujících řádcích podíváme podrobněji na MMA jako celek. Samozřejmě se zaměříme i na samotný Oktagon a v neposlední řadě poradíme, jak je možné na zápasech vydělávat. 

Co vlastně značí zkratka MMA?

Ti, kteří sledují celý kolotoč Oktagonu jasně ví, co MMA znamená. Jde o zkratku z anglických výrazů Mixed Martial Arts. Tu lze volně přeložit jako smíšená bojová umění. Jde tedy o sport vyznačující se plným kontaktem. Zakázáno je využívání jakýchkoli zbraní a nástrojů. Každý z borců ovšem může používat spousty technik, jež jsou součástí bojových umění. Jmenovat bychom mohli třeba jiu-jitsu, judo nebo cokoli jiného. Čím lépe konkrétní fighter techniky ovládá, tím lépe pro něj. Tak jako tak by se měl vyznat v boji na zemi i v postoji. Obě varianty totiž přicházejí při samotném zápasu na řadu. 

MMA není žádnou novinkou

Určitě je třeba poznačit, že MMA nepatří mezi nic nového. K samotnému vzniku tohoto sportu došlo ve 20. století, kdy byly smíchány různé bojové techniky. Jakési počátky jsou ovšem patrné už ve starověku. Konkrétně se jedná o starověké Řecko, kde byla smíšená bojová umění označována jako Pankration. Šlo fakticky o jakousi směs boxu a zápasnického umění. Dva bojovníci proti sobě stáli klidně i hodiny, často zápasy končily smrtí jednoho z nich.

Oktagon jako Největší MMA organizace u nás

Největší a nejznámější organizací u nás, která má po svými křídly zápasy MMA je Oktagon. Jde o společnost založenou v roce 2016 Pavolem Nerudou a Ondřejem Novotným. Na počátku byl její název Oktagon Výzva, nicméně postupem času se název zkrátil. Oktagon umožňuje zápasy jak mužům, tak i ženám. Naší nejznámější fighterkou je Lucie Pudilová. Sledovat Oktagon s jejími zápasy stojí určitě za to.  

Jak sledovat Oktagon živě

Existuje přímo samotná televize, která je napojena na Oktagon. Podívat se na zápasy lze ale i u sázkové kanceláře Tipsport. Ta nabízí sledování zápasů v kleci všem, kteří si vsadí určitou finanční sumu na zápas. Samotné sázky na Oktagon jsou určitě hodně zajímavé. O Oktagonu se mimo jiné zmiňují i mnohé Tipsport recenze. Dočíst se v nich můžete zajímavé informace nejen o sázkové kanceláři, ale také o nejrůznějších bonusech, které jsou se sázením u ní přímo spjaté.  

Zdroj obrázku: Leeloona / Shutterstock.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce