Ještě je šance přihlásit se na vysokou a studovat třeba podnikání

Mnozí lidé v dospělosti litují, že se kdysi nepřihlásili na vysokou školu a aspoň to nezkusili. Jakmile totiž člověk jednou z procesu učení vypadne, je těžké se do něj zpátky dostat. Pro všechny maturanty, kteří si to uvědomili až nyní, ale máme dobrou zprávu. I v létě se dá poslat přihláška na vysokou!

Čerství maturanti jsou kolikrát šťastní, že nemusí dál chodit do školy, ovšem postupem času si stejně většina z nich uvědomí tu strašlivou pravdu. Pokud se nevydají na vysokou, musí se zapojit do pracovního procesu a už je v životě prakticky nečeká nic jiného než práce. Že budou aspoň konečně finančně nezávislí? Dnes je běžné mít práci při studiu, takže v tom výhody nehledejte.

Proč vůbec jít na vysokou?

Vysokoškolsky vzdělaní lidé mají vyšší cenu na trhu práce, prodlouží si mládí, získají spoustu zajímavých známostí, během studia rozvinou své znalosti, možná se už i uplatní v nějaké firmě. Spousta vysokých škol spolupracuje s firmami v oboru, kam žáci chodí na stáže.

Studium vysoké školy má spoustu výhod, nicméně nikoho do něj nelze nutit. Rozhodnout se musí každý sám.

Chtěli byste studovat, ale nejste nikde přihlášení?

Přihlášky na VŠ se standardně odevzdávají na jaře, avšak v této době má spousta studentů v hlavě úplně jiné problémy. Ani neví, jestli zvládnou maturitu, natož aby přemýšleli o dalších školách. Některé vysoké školy proto vychází zájemcům vstříc a přijímají přihlášky i později. Mezi takové patří i Vysoká škola podnikání a práva (VŠPP) s pobočkami v Praze, Brně a Ostravě.

Na VŠPP patří v současné době k nejoblíbenějším studijním programům Aplikovaná informatika a obor Podnikání. Oba dva jsou dnes velmi perspektivní a o jejich absolventy je obrovský zájem. Rovněž je možné oba studovat buď prezenčně, nebo kombinovaně, což je vhodná varianta pro všechny, kteří chtějí být finančně nezávislí na rodičích a u studia více pracovat.

Není nic snazšího než vyplnit elektronickou přihlášku a aspoň to zkusit. Jednou byste mohli litovat.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce