Jde o vaše peníze! Nenechte je inflaci a investujte do zlata

Inflace užírá naše úspory i výdělky. Ke správě svého majetku proto dnes nelze přistupovat pasivně. Neexistuje bankovní produkt, který by dokázal naše peníze ochránit. I dříve oblíbené spořící účty dnes vyvolají spíše úsměv na tváři. Šance, jak na inflaci vyzrát, však pořád existuje. Podle odborníků je vhodnou kombinovaná investice do zlata a do nemovitostí.

Nemovitosti jsou drahé, ale dobrý tip jako investici nezavrhněte

Rozdělit svůj majetek na třetiny, to je to, co dnes radí odborníci na finance, a tedy i na boj s inflací. Třetinu majetku bychom měli držet v nemovitostech. Ukazuje se, že dnes vám vydělá i malá zahrádka na okraji Prahy. Lidé, kteří přichází do velkoměsta z venkova, mnohdy bez půdy strádají. Příkladem je třeba medializovaný případ, kdy cena zahrádky (250 m2) na okraji Prahy vyšplhala až na neuvěřitelné 2 miliony. Prostě si mladý pár z Moravy neuměl představit svůj život bez rýče.

Ano, nemovitosti jsou v kurzu, třeba si jen dát pozor, abychom nesáhli po těch předražených. Zejména tehdy, když je kupujeme jako investici, a ne jako nutnost pro vyřešení naší bytové situace. To se pak k nákupu můžeme stavět poněkud jinak. Už dávno je též pryč doba, kdy se oplatí investovat do nemovitostí s pomocí hypotéky. Ceny hypoték narostly, ČNB se navíc chystá banky tlačit k tomu, aby příjemce hypotečních úvěrů více lustrovaly. Má se tím eliminovat riziko pozdějšího nesplácení úvěrů.

Zlato je kanon na inflaci

Teď se podívejme, kam s další třetinou majetku. Před inflací je dobré peníze ochránit jejich uložením do zlata. Jak na to? Je to poměrně jednoduché. Stačí totiž nakoupit investiční zlato. Jde o skutečné fyzické zlato, jenž může mít dvě podoby (a žádnou jinou). Jde o investiční zlaté slitky, slangově nazývané též zlaté cihly. Druhou možností, zejména když chcete zlato nakupovat pravidelně po menších částkách, jsou investiční zlaté mince (pozor, ne ty numismatické).

Výhody investice do zlata nejsou jen v jeho nákupu bez DPH, ale též v snadném odprodeji v případě, že potřebujete hotovost, nebo se vám naskytne jiná vhodná investice. Nechce se vám investovat do zlata, protože jste slyšeli, že je již příliš drahé? Nejspíš děláte chybu. Cena zlata kvůli nedostatku zlatých ložisek ještě radikálně poroste. Odborníci na finance doporučují nezaváhat a do zlata investovat. Aktuálně je zlato považováno za nejlepšího ochránce našich peněz proti inflaci.

Zdroj obrázku: Linda Hamilton z Pixabay

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce