Jak vydělat peníze vlastním autem?

Automobil může být i prostředkem pro vydělání peněz. Které nápady stojí za vyzkoušení?

Staňte se taxikářem

Klasické taxi je pochopitelně komplikovanější kvůli nutnosti získat potřebné licence, byť se i do tohoto podnikání pustit můžete. Tyto služby ale už v současnosti hlavně ve velkých městech nahradily společnosti, jako je Uber či Liftago. Nevýhodou samozřejmě je, že musíte právě žít ve větším městě. Zajímavé je, že úspěšně působí v tomto odvětví i dámy.

Nabídněte odvoz turistům

Ne každý chce řídit cestou na dovolenou až na letiště, natož unavený například delším letem z něj zpět domů. Navíc zanechat vlastní auto během čtrnáctidenní dovolené na letišti je drahé. Řada lidí však nemá koho požádat, aby je odvezl. A právě tady můžete nastoupit vy a nabídnout lidem odvoz na tam i zpět. Vozit můžete turisty i po městě jako takovém, a to i ty zahraniční. Pokud jste náležitě jazykově vybaveni, procvičíte se alespoň navíc v cizí řeči.

Pomáhejte se stěhováním

Máte k dispozici větší auto? Vaše služby jednoznačně uvítají ti, kteří podobnou možnost nemají. Můžete jim pomoci se stěhováním nebo zkrátka jen s převozem objemnějších věcí na místo určení. Tímto způsobem vám velmi dobře může fungovat dobrý a pravidelný přivýdělek.

Vyzkoušejte si práci kurýra

Přivést na místo určení dokumenty či zboží potřebuje řada firem. A je to i příležitost výdělku pro vás. Stačí se ve svém městě poptat. Stejně tak můžete jezdit pro oblíbené platformy rozvážející jídlo, jako je Wolt nebo Dáme jídlo. Nevýhodou je, že služba opět funguje spíš ve větších městech. Jezdit můžete i pro některou prádelnu.

Pronajímejte svoje auto

Na víkend nebo po dobu dovolené můžete své auto i pronajmout. Ne každý automobil potřebuje a také ne každý ho potřebuje tak často, aby ho nutně musel vlastnit. Zápůjčka tak může být řešením pro obě strany. Řešení se hodí hlavně pro majitele luxusnějších vozů, které mají nadstandardní výbavu jako jsou sportovní pružiny. Pokud Vaše auto má sportovní podvozek a pěkná litá kola, lze ho pronajmout i specializované půjčovně.

Buďte mobilním opravářem

Sebelepší autoservis vám není příliš platný, když se do něj nemáte jak dostat. Ostatní motoristé proto určitě uvítají rychlou mobilní opravnu, která jim na zavolání pomůže s opravou drobné závady nebo například doveze náhradní baterii. Stejně tak můžete být při ruce, pokud se řidič rozhodne, že potřebuje přece jen jet do servisu. Odtáhnout ho lze na laně za vaším autem.

Dejte si na auto reklamu

Výhodou auta jako reklamní plochy je to, že použitelný je pro tento účel prakticky jakýkoli vůz. K polepení lze využít zadní sklo, ale i celý vůz. Čím víc kilometrů nacestujete, tím zajímavější pro vás tento způsob výdělku může být.

Vozte děti nebo seniory

Existuje řada lidí, která by mohla využít běžné auto, ale nemá dostatek času nebo nemá nikoho, kdo by je odvezl. Ať už se to týká rodičů, kterým se špatně kombinuje odvoz potomků do škol, školek či na kroužky s vlastní prací, případně i seniorů, kteří nemají v dosahu rodinu, aby je dopravila kupříkladu k lékaři, zastoupit je můžete jako doprovod jednoduše vy.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce