Životní pojištění můžete mít i za 400 Kč měsíčně

Buďte s životním pojištěním připraveni na nepříznivé situace, které vás mohou potkat. Jak nastavit životní pojištění? A víte, že životní pojištění si můžete sjednat i přes internet?

Do života přichází náhoda s nehodou často spolu a mohou si žádat pozdější dlouhodobé či trvalé změny. Podobně tak mohou vpadnout i závažná onemocnění. A bohužel i k vám. V těchto situacích oceníte životní pojištění.

Co je možné zahrnout do životního pojištění?

  • Vážná onemocnění
  • Trvalé následky úrazu
  • Invalidita
  • Pracovní neschopnost
  • Léčení úrazu
  • Hospitalizac
  • Úmrtí

Příklad: Katka, svobodná 26letá žena, která sjednala životní pojištění on-line, má pojištěny trvalé následky úrazu, pracovní neschopnost, invaliditu 2. a 3. stupně a odškodnění pozůstalé osoby v případě úmrtí, platí pojištění okolo 600 Kč měsíčně. https://www.koop.cz/pojisteni/pojisteni-osob/zivotni-pojisteni-zkusenosti-katka

Podobně jako Katka můžete mít životního pojištění nastaveno i vy.  

U Kooperativa pojišťovny navíc máte možnost sjednat životní pojištění on-line přes internet. Na výběr vám dává ze tří různých balíčků.

Jak nastavit životní pojištění?

Přestože smlouva o životním pojištění je vždy dlouhodobého charakteru, při zakládání vaší pojistky si určitě zvolte pojistná nebezpečí podle vaší současné situace. Pojistnou smlouvu později můžete kdykoliv upravit a přizpůsobit tak, aby vyhovovala vašim novým potřebám pojistného krytí a vašemu příjmu, včetně toho, že do smlouvy můžete přidat i další osoby. 

Změny ve smlouvě během jejího trvání jsou běžnou praxí a nemusíte se bát kontaktovat svou pojišťovnu. 

Tip: Flexi životní pojištění od Kooperativy nabízí i možnost investování. 

V rámci životního pojištění můžete dávat vašim penězům šanci se zhodnocovat. Záleží na vás, jestli přidáte do smlouvy také investování. 

Životní pojištění a sleva na dani

Splníte-li legislativní podmínky, s životním pojištěním můžete dosáhnout úspory v případě daňové povinnosti. Podle zákona o dani z příjmů si pojistné na soukromé životní pojištění můžete každoročně odečíst od daňového základu daně z příjmu. Pojištění vás tak může přijít levněji.

https://www.koop.cz/pojisteni/pojisteni-osob

V případě rozhodování o životním pojištění nejde o jednoduchou záležitost. Přinutí vás přemýšlet o možných negativních až tragických situacích v budoucnu, které mohou a nemusí nastat. Žádá si i měsíční dlouhodobé výdaje. Vzhledem k tomu, že životním pojištěním zajišťujete sobě i vašim blízkým finanční oporu, pokud by došlo ve vašem životě k vážnému úrazu, nemoci, nebo smrti, věnujte tomu čas. 

Poraďte se s odborníky pojišťovny. Tu možnost máte vždy, i když později si pojištění sjednáte třeba přes internet.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce