Jak najít práci v IT podle svých představ

I když je na trhu celá řada pracovních portálů i specializovaných služeb, ne každá umožňuje vyhledání pouze konkrétních nabídek. Často splývají i odlišné obory a stránky vnímají jako jediný rozdíl zaměstnavatele, což ovšem u kvalifikovaných pozic nestačí. Hledáte-li práci v IT, může pomoci portál Wanted, kde si zobrazíte pouze nabídky, co vás skutečně zajímají. Ať už náplní práce, odměnou, benefity, nebo pracovní dobou.

Chytré filtrování pracovních nabídek v IT

Desítky stránek posetých nabídkami, přičemž jedna vypadá jako druhá, a největším rozdílem je přidaný vykřičník nebo napsaná mzda rovnou v názvu. Některé inzeráty se přitom opakují týden co týden, až v očích zájemců ztrácí věrohodnost. Někdy se očekávání firem a uchazečů nepotkají, jindy dojde ke špatnému pochopení pracovní náplně. Aby k podobným přešlapům nedocházelo, umožňuje Wanted.cz filtrování pracovních nabídek dle přesně nastavených detailů.

Vyberte si IT obor, jaký vás zajímá

Jelikož je „práce v IT“ široký pojem, lze jednotlivé nabídky rozdělit dle vlastních kritérií a oborů, které vás zajímají. Budete-li hledat uplatnění třeba jako produktový manažer IT, nebudou se vám zobrazovat nabídky pro softwarového inženýra ani programátora Objective-C. V případě, že máte na Wanted osobní profil, ukáží vám systémy automaticky práce na základě vašich „skills“. Ve výsledku se tak nebudete probírat 20 inzeráty, ale třeba třemi, co skutečně odpovídají vašim požadavkům.

Wanted vám pomůže poznat svou hodnotu

Programátoři i jiní „ajťáci“ si dnes mohou vydělávat velmi zajímavé peníze, ale každý zná svoji hodnotu; někdo je s cenou zbytečně nízko, jiní se zase snaží svézt na úspěchu seniorních kolegů. Například odměna dobrého IT architekta s 10 lety zkušeností se může pohybovat ke 150 000 Kč měsíčně, což ale neznamená, že se stejné částce přiblíží úplný nováček. Abyste si dokázali říct o mzdu střízlivým pohledem, poradí vám pracovní portál Wanted na základě obsáhlých analýz, které provádí.

Výhody osobního profilu na Wanted

V základu se zobrazují pouze vybrané nabídky práce z různých IT oborů, k nimž má přístup každý. Kdo by chtěl vyhledávat konkrétněji a filtrovat desítky až stovky inzerátů, může si na Wanted.cz vytvořit osobní profil. Čím podrobněji ho vyplníte, tím rychleji najdete požadovanou pozici se mzdou a benefity, jaké požadujete. A pomůžete tím také firmám, které vás možná osloví napřímo na základě vašich znalostí a zkušeností, aniž by vypisovala pracovní nabídku v IT veřejně.

Zdroj obrázku: DimaBerlin / Shutterstock.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce